Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aranyér lehet, vagy valami...

Aranyér lehet, vagy valami rosszabb?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta van egy kilógó "csomó" odalenn. Olyan, mintha bőr lenne, nem fáj, nem is nagyon viszket. Csak nem valami szép. Külső aranyérnek gondolom, mivel elég nehezen székelek. És elég fájdalmasan is. Általában már amikor érzem, hogy menni kell, görcsösen fáj a hasam (belek tájékán), és a dolog közben is. Utána elmúlik, és minden jó. Egy nagyon kicsit véres szokott lenni utána a papír, ezt betudtam annak, hogy ugye aranyér + erőlködés. De nemrég láttam egy műsort, amiben szó volt arról, hogy a sokáig fennálló székrekedés a végbéldaganat egy tünete is lehet. Ez nekem elég rég áll fenn. A családban a dédimamám volt rákos, másról nem tudok. A mamám hasában volt egy jóindulatú tumor. Nemrég voltam gasztroenterológusnál, ahol IBS-t állapítottak meg nálam, kaptam rá antibiotikumot, ami hatott is. Azóta már csak ritkán puffadok. Október környékén voltam kórházban, ott mind hasüregi, mind nőgyógyászati ultrahangot is elvégeztek, semmit nem mutatott.


Szóval, ezeknek a fényében mennyi a valószínűsége, hogy valami rossz dologgal állok szemben? Olvastam a végbéldaganat gyakoriságáról, és nagyon félek, hogy esetleg ez lehet az. Vagy csak túlreagálom? Mit lenne érdemes tennem?

17/L



2016. aug. 4. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Mit lenne érdemes tenned?

Elmenni orvoshoz, Ő megmondja mi is az pontosan.

2016. aug. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A gasztroenterológián volt az a vizsgálat, amikor az orvos ujjal tapogatózik... Nem tudom a nevét, de a lényeg ez. Azt mondta, hogy egy kis belső aranyerem van. Ennek azért már sok ideje, leginkább ebbe kapaszkodtam.


Igazából szeretnék egy kicsit vagy megnyugodni, vagy felspannolni magam. Mert, ha nem kéne annyira aggódnom, akkor nem stresszelek, de ha valószínűleg gond van, akkor azonnal indítom a projektet. Azért kérdezek először, mert jelenleg több helyre is járok egyszerre, és mindenre azért nincs pénzünk...

2016. aug. 4. 23:16
 3/4 A kérdező kommentje:
* A sok idő fél évet jelent kb. Maximum háromnegyed.
2016. aug. 4. 23:17
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez egy aranyér utáni bőrnyúlvány lehet, úgy tudom ez nem mulasztható el kenőcsökkel, csak műtéttel.
2016. aug. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!