Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az normális, ha anyukám...

Az normális, ha anyukám kiakad azon, hogy naponta tusolok, illetve 2 naponta mosom a hajam?

Figyelt kérdés

12 évesen csodálkoztam még,hogy az osztálytársaim naponta tusolnak,mert én magamon akkor még nem éreztem semmit,de dezodort már használtam.Később többször mostam a hajam,és sűrűbben kezdtem tusolni,mert aztán sokat izzadt a hónaljam,és a nap végére már megéreztem a dezodoros-izzadság szagot magamon.Körülbelül azóta tusolok naponta,a hajam viszont 1-2 éve kezdett ilyen zsírosodó életmódba,és éreztem,hogy ezt muszáj 2-3 naponta mosnom,mert addigra már be is büdösödik.Anyukám viszont a mai napig elkezd rám ordibálni tusolás közben(csak úgy benyit a fürdőbe),hogy miért tusolok minden nap,mert rengeteg törölközőt és fehérneműt elhasználok(pedig 1 tusolás/1törölköző és naponta bugyicsere),és hogy miért mosom a hajam,de ő nem érti meg,ha mondom neki,hogy büdös vagyok,leizzadtam,és a hajam is zsiros,büdös.Olyankor csak visszaszól valami gúnyosat és kimegy.. A szüleim régimódiak,ők hetente 1x fürdenek.

Szerintetek normális az ilyen szülő?Miért nem képes elfogadni,hogy naponta tusolok? Sokszor találkozom a bartaimmal,hát nem szeretném,hogy igénytelennek tartsonak engem. Mit tegyek a szüleimmel?

16/L



2016. aug. 8. 14:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem normális. A Te gondolkodásod a normális, nyáron meg végképp nem lehet kihagyni fürdést. Próbáld megértetni velük, hogy ez alapvető dolog. Nem is tudok mit mondani, teljesen hihetetlen.
2016. aug. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom hetente 1? O.o

Hát sajnállak, igazából nem nagyon sokat tudsz tenni ellene, próbálj meg akkor fürödni amikor dolgoznak vagy mar alszanak, es most te kezzel a bugyijaidat igy nem kell azon panaszkodnia hogy mennyi bugyit használsz el. Énis naponta tusolok, sot van amikor meg 2xis egy nap ugyhogy neaggodj szerintem ez teljesen normalis hogy 1x furdesz egy nap. Vagy esetleg próbálj meg leülni anyukaddal beszelgetni hatha megérti, es mondd el neki a problemaidat ahogy itt leirtad. 16/L

2016. aug. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem normális, az lett volna a normális, ha már 12 éves korod előtt is azért szól rád, hogy miért nem tusolj naponta. A,úgy törülközőt miért kell naponta váltani? Fürdés után kiteríted és pár napig lehet még hazsnálni mosás előtt. Ha a hajad 2 naponta kell mosnod, akkor talán nem jó sampont hazsnálsz, vagy el kellene menned bőrgyógyászhoz, hogy megnézze a fejbőröd.
2016. aug. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el a füled mellett, igénytelenek a szüleid. Mondjuk azt nem értem, miért nem lehet egy törölközőt többször használni, én kb hetente mosom ki. De a többi része rendben van.
2016. aug. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Semmi baj nincs azzal, ha tiszta akarsz lenni. Amúgy meg egy törölközőt nem csak egy alkalommal lehet használni, vagy én tévedek? Mosakodni amúgy is kell minden nap, tehát egy bugyi/nap az alap.

A napi tusolás nem olyan jó, szóval ha csak a hónaljszagoddal van a baj, akkor csak a hónod alját mosd meg. A hajamat én is 2 vagy 3 naponta mosom, és jól is teszed te is. Ne vedd fel, hogy mit mondanak ;)

2016. aug. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Teljesen normális vagy.

Az nem normális, ha valaki egy héten egyszer fürdik. Pláne nyáron....

2016. aug. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

# 5/6


Szerintem a napi tusolás alap. Nemcsak a hónaljat kell naponta mosni, hanem a fenekünket is és a nemi szervet is, akkor már egyszerűbb letusolni, mint külön mosogatni.

2016. aug. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a napi bugyiváltás és fürdés alap, sőt nyáron én reggel és este is fürdök, mert izzadok ha nagy meleg van.
2016. aug. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem normális, ne foglalkozz velük, fürödj, ahányszor jól esik, az ajtó elé meg told be a mosógépet, és ne figyelj oda rá, mit beszélnek.


...de nem kell minden tusoláshoz új törölközőt elővenned, amúgy. Csak tedd ki száradni, hetente bőven elég kimosni.

2016. aug. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát,sejtettem,hogy anyunak a gondolkodásmódja rossz.Idáig sem törődtem a beszólásaival,elengedtem a fülem mellett,csak érdekelt,hogy mások mit gondolnak erről.

Törölközőből mindig azért veszek elő másikat,mert vizes lesz,és anyu később pl.lábmosás után használja,de arra nem gondoltam,hogy esetleg kiterítsem,nekem az természetes,hogy szárazat veszek elő,de mindenkinek köszönöm még egyszer. :)

2016. aug. 8. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!