Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a különbség ASPD és Pszicho...

Mi a különbség ASPD és Pszichopátia között?

Figyelt kérdés

Aki jártas a témában annak a véleményét várom, az pedig gondolom tudja mit jelent az ASPD. (antisocial personality disorder...)

[link]


Ez a kép azt mutatja hogy vannak pszichopaták, akik nem szenvednek ASPD-től. Ez hogy lehet? Sokat olvastam ebben a témában, de ezeket nem értem. Ha valaki ASPD-től szenved, mikor hívhatjuk pszichopatának? És egy pszichopata hogyhogy nem mindig szenved ASPD-től?

Köszönöm a kommenteket.



#pszichopata #szociopata #Antisocial personality disorder
2016. aug. 12. 23:18
 1/2 anonim válasza:

Egyszerű a válasz. Mint ahogy annyi személyiség is van..annyi típusa a pszichopátiának. A pszichopaták is különböző személyiségek. A pszichopaták a lelkedre vannak hatással, és némely esetben terrorban tartanak. Az ASPD inkább csak a törvénnyel ütköző tevékenységet folytat. Ezt képzeld el egy hosszasan beosztott skálaként. Vannak olyan pszichopaták akik már a törvénnyel is összeütköznek, de vannak olyanok is akik "tapintatosan" szednek darabokra egy emberi lelket. :)

Remélem érthető amit írtam...túlságosan eltérőek az emberek, és sokszínűek, hogy mindenből minden fajta van. Ez is egy felesleges kategorizálás mert mint ahogy említettem, elég sok emberben megtalálható egy kissebb darabja, akinél észre sem veszed. Gondoljunk már bele, hogy mennyien vagyunk..:D

Nagyon eltértem a témától de remélem lejött, hogy az ASPD csak egy bélyeg akik a törvénnyel is összeütköztek.

2016. szept. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszi.
2016. szept. 7. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!