Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet majdnem 10 kg...

Hogyan lehet majdnem 10 kg különbség két hasonló "méretekkel" rendelkező személy között?

Figyelt kérdés

Ma nagyon elképedtem, sógornőm jött hozzánk és kipróbáltuk a nemrég vásárolt szobamérleget. A magasságunk majdnem egyforma (ő 162 cm én 163), életkorban szintén közel vagyunk egymáshoz. Kinézetre nagyon hasonló testalkatúak vagyunk, a karvastagság, combvastagág látványra megegyezik, úszógumi nincs . Ehhez képest ő 48 kg volt én 57. Amikor én 48 kg voltam csont és bőrnek látszottam, mostanra sikerült egy olyan alakot összeszedni, hogy nyilvánosan is fürdőruhát merek venni.


Tudom, hogy van aki csontosabb, de épp ekkora különbséget eredményezne?


2016. júl. 9. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:

A combvastagságot, karvastagságot és csípővastagságot is le kellett volna mérni, de gondolom nem ez volt a látogatás célja.


Szóval te akkor nem mertél fürdőruhát felvenni, amikor soványabb voltál?

Gondolom akkor most jobb lett az alakod, tehát nem vagy elhízva. Így csak arra tudok tippelni, hogy a testfelépítésetek ennyire eltérő (nagyobb a melled, feneked esetleg emiatt is lehet eltérés), tehát rajta hamarabb látszódna ha többet enne, mint rajtad.


Másik tippem a wc-zés (mind a kettő, de a nagy dolog akár 3 kilót is befolyásolhat), ki mennyit evett előző nap és aznap, meg a ruha, zsebek tartalma, ékszer stb. (gondolom nem fehérneműben történt a mérés).

2016. júl. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%
Csontsűrűség elég nagy különbségeket tud adni. Ehhez hozzájön a zsír-izom arány is. A mérleg az egyik legrosszabb diagnosztikai eszköz. Félmangalica vételárának megállapítására jó, de egy még élő rendszer állapotáról nem sokat mond.
2016. júl. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A csontok súlya eltérő nagyon! Nálunk tesómmal vagyunk így, egy magasak és súlyúak vagyunk, én mégis homokóra vagyok, ő pedig vékonyabb. Az izom-zsír arány is eltérő, az izom többet nyom.
2016. júl. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!