Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ahogy dobog a szívem úgy...

Ahogy dobog a szívem úgy mozdul picit a karom, hasam, néha a lábam?

Figyelt kérdés
Mitől lehet ez? Most pont egy nehezebb szakaszban van az életem, stressz hatására vannak testi tüneteim és kezdek depressziós is lenni. De ezt eddig nem vettem észre. Mitől lehet? Voltam a már kardiológiai vizsgálaton de minden oké.
2016. aug. 15. 09:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Pulzusnak hívják.
2016. aug. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De ez szemmel látható. Szóval nem kell kitapintani. Látni ahogy mozog enyhén a karom, a hasam és néha a fejem is
2016. aug. 15. 10:52
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Levegővételnél a has vagy mellkas emelkedik (kicsit, nagyon).

Rágáskor a száj izmai mozognak (kicsit, nagyon).

Járáskor előre és hátra mozgatjuk ált. a kezünket (kicsit, nagyon).

Ahogy dobog a szívünk, úgy mozoghat a kar, has, láb, halánték, nyak stb. (kicsit, nagyon vagy észrevétlenül), ahogyan az erek továbbítják a vért, pumpálják a vért a szervezetünkben. Ezt hívják normál állapotnak. Élsz. Minél inkább ráfigyelünk, rástresszelünk erre, annál erősebben érzékelhetjük. Ahogyan a vérnyomásunk változik a stressztől, étkezéstől, folyadékbeviteltől, annál erősebben érzékelhetjük ezt.

1. Elfogadod ezt a normál állapotot és szükség esetén odafigyelsz a helyesebb étkezésedre, ill. hatékony stresszkezelési technikákat tanulsz.

2. Tovább stresszeled magad, gondot csinálsz abból, ami nem gond, haladsz a hipochondria vonalán.

Én az elsőt választanám!

Felszabadultabb életet kívánok.

2016. aug. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!