Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha az üzemorvos elküld szemész...

Ha az üzemorvos elküld szemészetre, akkor milyen papírt kell visszavinnem? Ettől még dolgozhatok?

Figyelt kérdés
Muszáj visszavinnem papírt? Ha igen, akkor a szemesztol? Vagy a már kész szemüvegről? Jelenleg nem tervezem úgy az anyagi kiadásasimat, hogy csináltassak új szemüveget. Még nem voltam üzemorvosnál, nem tűnik fel a mindennapjaimban, hogy erősebb szemüveg kellene, de kicsit tartok attól, mit mond az orvos.

2016. aug. 16. 14:37
 1/10 A kérdező kommentje:
Irodai munkanal miből áll az uzemorvosi vizsgálat?
2016. aug. 16. 14:38
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem megmérte a vérnyomásom, meghallgatta a tüdőm, elfogadta a szemüveg papírt ami nálam volt, mert előtte voltam szemészeten, és felírta a súlyomat.
2016. aug. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a szemészeti papírt kell visszavinni ha oda küldött. Ha a szemész ír fel új szemüveget akkor azt is kell csináltatnod. Nekem is kellett, addig nem kaptam meg az alkalmasságit amíg nem vittem a papírt arról hogy készül az új. Addig felfüggesztheti a munkádat amíg nem csináltatsz újat.
2016. aug. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! :).


nálam az nem működne, hogy viszem a szemészeti papírt, mivel már régebbi egy évnél is.


olyan lehet, hogy emiatt nem vesz fel a munkáltató végül?

2016. aug. 16. 20:09
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért pécézik ki pont a szemet. Milyen alapon erőltetik irodai munkánál a szemüveget, főleg, ha a páciens jól lát? Közben legalább 20 betegségben meg már másnap meghalhat a páciens, mint látható a "komoly" vizsgálatból. Az se baj pl, ha süket, mint az ágyú, de ebbe a szemészet dologba teljesen bele vannak szerelmesedve. Súly is vazze, hát most őszintén milyen jelentősége és értelme van annak, hogy megállapítja és rákörmöli, hogy 65, 80 vagy 90 ?
2016. aug. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mármint akkor el kell menned újra, azért küldött el.

Ha ő azt mondja hogy nem vagy alkalmas (akár azért mert nem csináltattál új szemüveget) akkor esélyes hogy nem vesznek fel. Dolgoztam üzemorvossal, ha követelmény, akkor neki követnie kell, fentebbről jön általában ez...


Amúgy egyetértek, hogy annyira rámennek... Háziorvosomtól ki is voltam. Alkalmasságin szenvedett hogy hát szemüveg, hozzak papírt szemészetről (optikába járok mert a szemészeten már kaptam rossz szemüveget, ott nem vették észre hogy kell cylinder és anélkül minden szemüveg gyengébb, csak gondot okoz... 10perc alatt nehéz is lett volna, optikába 30percig tartott a vizsgálat) és kérjek egy erősebbet. Oké elmentem, írtak erősebbet, ráemeltek rendesen hogy 120%-os legyen külön-külön, mert amúgy 100% volt a kettő együtt, félszemre ráment a háziorvos hogy azzal nem látok 100%-osan... Erre azon akadt ki hogy úristen milyen erőset írtak és hogy ez nem jó dolog... 40ezer mínusz volt akciósan...

2016. aug. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

én sem értem, miért erőltetik úgy a szemüveget. főleg hogy saját érdeke mindenkinek, hogy lásson. aki meg szemüveges (és persze normálisan gondolkodik), az nem fog hiúsági kérdést csinálni ebből az egészből.

a súlyt sem értem.. nem változtat semmin.


igen, igen, értem, hogy el kell menni és elnézést, rosszul tettem fel a kérdést, úgy értettem, hogy olyan lehet-e, hogy nem vesz fel, mert várni kell a szemüvegre és esetleg pár nappal később tudok csak emiatt kezdeni?

sajnálom, hogy ilyen rossz tapasztalatod volt a szemészettel.. ráadásul ők garanciát sem vállalnak arra az esetre, ha nem jó a szemüveg, az optikák viszont igen. (én egyszer voltam szemészeten, ott nem volt ilyen gond szerencsére.)

miért kell rámenni fél szemre, ha mindkettővel rendesen láttál?! de gondolom, azért a fél szemeddel sem voltál teljesen vakon..

nagyon magasak az árak sajnos.. simán elkölthetnéd az egész fizetésed is rá..

2016. aug. 17. 10:08
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja az elkészülés az nem jelent gondot sehol! Az tuti, akkor felvesznek.


Nem értem amúgy én se, tipikus szőrszálhasogatás, mert azt hiszik hogy az embernek annyi ideje és pénze van ilyenekre, ja és méltósága mert sokszor egy húsdarabként bánnak az emberrel... fél szemmel mikor vezet az ember?! Ráadásul azért az optikában is mondták hogy ennyire erőset nem szoktak készíteni fél szemre, max pilótáknak vagy azoknak akiknek tényleg nagyon fontos a látásuk (a pici hibákat kell észrevenniük szabadszemmel stb) de autóvezetéshez meg alkalmassághoz :'D Jól kinevették az orvost, hogy nem 100as, de én is lecseréltem mert amikor visszavittem a papírt jött hogy nőként miért kell nekem jogsi? amúgy is alacsony vagyok (158cm) nem fogok kilátszani se...

2016. aug. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

szuper, köszönöm szépen! (ne haragudj a buta kérdésért, de még új nekem ez az egész. :D)


néha rácsodálkozom én is, hogy hogy tudnak egyesek beszélni az emberekkel.. főleg azok, akik úgymond 'belőled' élnek - főleg ha közvetlenül fizetsz nekik. meg mert nekik nem jelent gondot az adott összeg kifizetése egyből, másoknak az lehet.

tényleg túl tudják komplikálni a dolgokat, de nagyon durván.

na neeee.. komolyan megkérdezte, hogy minek nőnek jogsi és hogy túl alacsony vagy hozzá?! hát tényleg nem százas. jól gondolom, hogy férfi?

2016. aug. 17. 12:02
 10/10 anonim ***** válasza:

Semmi baj ;)


Jól ám, öreg SZEMÜVEGES doki, tuti ő se tudta volna elolvasni a táblát, ami amúgy sárga volt és a betűknek volt egy elmosódott árnyékuk, ember legyen aki elolvassa, szerencsére nem én vagyok az egyetlen aki panaszkodik rá. Szakorvosi kérést is megtagadt amúgy, a leletre ráírta neki hogy a következő kontrollnál írjon ki egy másik vérvételt külön, adjon beutalót, mert a kontroll csak fél év múlva lesz, ő nem tud így adni, hisz 3 hónapig érvényes, erre: jaj hagyjuk már az XY doktor úr óvatoskodását... Bezzeg ha meg ilyen kiadás van akkor ő az első aki szenved.

2016. aug. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!