Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lassan úgy érzem, felemészt a...

Lassan úgy érzem, felemészt a rettegés, hogy rákos lehetek, vagy bármilyen más, gyógyíthatatlan betegségben szenvedek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Abszolút egészséges vagyok amúgy. Fél éve ért egy komoly lelki trauma, azóta vagyok ilyen.

Lett egy anyajegyem...Mindenkinek lesz, üzemorvostól kezdve a háziorvoson át a bőrgyógyászig mindenki nyugtat, hogy nem para. Sima festékes anyajegy. Jártam szoliban kb 8-9 alkalommal egy év alatt. Mégis rettegek, hogy rák. A másik a fogam. Cisztám lett, egy dudor az ínyemen, persze rögtön rákra gondoltam. Mikor meg voltam fázva, akkor is ettől rettegtem.Amúgy full erős, edzett, egészséges csaj vagyok. Rengeteg energia van bennem, folyton megyek, de ezek a félelmek felőrölnek...Rettegek. Éjjel csak úgy tudok aludni, ha nyitva van az ablak, és megy a tv, mert félek, hogy valami bujkál a sötétben. Azt érzem, aZ emberek csak a szemembe kedvesek, a hátam mögött pedig ármánykodnak. Nem tudom elengedni magam. Folyton görcsölök valamin, főleg azon, hogy meg fogok halni hamarosan. Teljes mértékben ezt érzem, hogy nincs sok hátra...Mit tegyek?



2016. aug. 16. 17:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem rosszbol mondom de jobb lenne talán ha beszelnel egy pszichologussal ő segít feldolgozni a traumát és ezeket is el mondhatod neki es segíthet
2016. aug. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szeptember 7.-ére kaptam időpontot. Addig valahogyan ki kell bírnom :( nem tudom, mit tegyek...megint megyek haza az üres lakásba,hogy azzal spannoljam magam, hogy rákos vagyok...mert apukám is abban halt meg...
2016. aug. 16. 17:30
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem bántásból írom a következőket, inkább segítő szándékkal!

Minden kornak van olyan trendi szokása, ami nagyon durván terjed az emberek között. Manapság ez nem más, mint a para.

Para ettől, para attól.

Sokszor nem te vagy a hibás, csak nagyon nyitott vagy és hiszékeny.

A neten található cikkek nagy része rejtett és sokszor nem is rejtett félelem keltés. Nem más a céljuk, csak annyi, hogy sok félelem szülessen, amiből fakadóan sok lelki beteg ember lesz. Most nem akarok offolni azzal, hogy folytatom a véleményemet a dologról. Egy biztos, hogy bármit be lehet beszélni az emberbe, észre sem veszi és már azon kattog folyton, hát beteg is lesz.

Ha nem is rákos, de ő elmegy az élete mellett, mert a félelem megakadályozta, hogy tegyen érdekes és szuper dolgokat. Ezt azért írom, mert szerintem inkább ez áll a háttérben. Ehhez nem kell "szakember", mert ugyan honnan tudná, amikor a félelemben lévő ember nyilván nem jött rá, hogy ez a baja, következésképpen el sem tudja mondani a "szakembernek", vagyis ő majd végigvisz téged tankönyv szerint tanultak alapján és ha szerencséd van, eltereli a figyelmedet a félelemről és hoppá segített is a "szakember".

2016. aug. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Egyébként miért nem vizsgáltatod meg magadat, hogy kizárd ezt a buta ötletet?

Egészséges vagy. Bocs, de egy rákos beteg azért láthatóan nem duzzad az egészségtől.

Hozzá még nagyon kevés esetben hal meg a rákos beteg gyereke rákban.

Van egy ismerősöm, aki nem adta fel pedig nála diagnosztizálták és kezelték azóta van két gyereke, mert meggyógyult. Tehát még nem is feltétlenül kell belehalni.

De ne haragudj, komolyan miért sokkolod magadat, miért nem vizsgáltatod ki, ha ennyire ez a félelmed?

2016. aug. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Szerintem felesleges a pszichológus. Nekem is ugyanez a problémám volt mint neked (csak más betegséggel) de semmit nem segített. Persze nem akarlak lebeszélni róla, próbáld meg, neked hátha segít. De én úgy gondolom hogy magadba kell ezt tudatosítanod, hogy nem kell tőle félni. Ha nem dohányzol, egészségesen élsz akkor minimális az esély rá hogy rákos legyél. Na meg a rák is gyógyítható már mint a legtöbb betegség. Egyébként az én nagymamám is rákos volt, mégis meggyógyult és boldog élete van.:)
2016. aug. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ha bajom lenne,az már vérvételből kiderült volna...Tavalyelőtt novemberben volt vakbélműtétem, akkor minden rizikófaktort megnéztek a sürgősségin. Kb. 8 hónapja az üzemorvos is megvizsgált, és megnyugtatott. Az a baj,hogy nagyon sok mindenen szorongok. Szorongok elalváskor, hogy reggel nem fogok időben felkelni, és elkések a munkából. Hogy nem teljesítek megfelelően, és elrontok mindent. Ez azóta van, mióta életem eddigi nagy szerelme elhagyott. Azóta szenvedek ezzel a hülyeséggel. Logikus, hogy hülyeség, de nem tudom, hogyan győzzem le...
2016. aug. 16. 17:49
 7/14 A kérdező kommentje:
Dohányozni dohányzom,mégis, attól nem félek annyira, és a közeljövőben szeretném letenni.
2016. aug. 16. 17:50
 8/14 anonim ***** válasza:
a cigiröl addig tegyél le még tudsz mert rákkeltő te is tudod akkor minek csinálod ? mi éertelme van?egyél egészségesen és törödj vele és akkor megnyugodsz h törödsz vele és nem leszel beteg....nézz utána hogy kell vele törödni...ritkan keves bor segit mert a rakos illvetve beteg sejteket pusztitja....de kevés és ritkán mert gyakran sok az árt...flavo mit tudomén hogy hivják va nbenne...
2016. aug. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Tipp 1: tégy magadért egy lépéssel többet. Ha még nem tetted, szokj rá a zöld teára. Jó minőségű, szálas zöld teát a sparban is lehet kapni, kb. 1200 körül van doboza, ha jól emlékszem. (Bio sencha greentea a neve, spar sajáttermék, bádog dobozban árulják.) De még jobb, ha egy rendes teaboltba elmész, és ott vásárolsz.


Kicsit rafkós lefőzni, nem szabad forrásban lévő vízzel leönteni (80-90 fok), nem szabad két és fél percnél tovább benne hagyni a leveleket, stb...


Itt jön a magic rész. Először is: a zöld tea hatóanyagai, többek között a kimagaslóan potens EGCG, öngyilkosságra késztetik a rákos sejteket a testben. Megelőzésre ideális napi két-három csésze. (Ha megtanulod helyesen lefőzni és újralefőzni a teát, akkor abból az egy dobozból pár tízlitert simán le tudsz főzni.)


A második része a magic-nek az, hogy a zöld tea egy másik hatóanyaga enyhe nyugtató hatású... Segít egy kicsit lazulni.


Tipp 2: ha bármi más koffeines terméket fogyasztasz, azonnal állj le vele! Növelik az idegrendszeri aktivitást, az éberséget és a szorongási szintet.


Tipp 3: háromszög légzés. Napi három-négy alkalommal csináld végig a következő egyszerű légző gyakorlatot!


Egyenesen állva, vagy egyenes háttal ülve, lélegezz be az orrodon, tartsd bent a levegőt, és fújd ki a szádon. Igyekezz hasból lélegezni, és addig szívni a levegőt, amíg teljesen tele nincs a tüdőd!


A lényeg az, hogy mindhárom ütem (belégzés, benntartás, kilégzés) pontosan ugyanannyi ideig tartson. Számold a másodperceket magadban! Kezdd hat másodpercről, majd két-három ciklussal később emeld egy másodperccel, amíg el nem jutsz tizenkét másodpercig.


Ez egy meglepően hatékony szorongáscsökkentő feladat. A következő pár percben jobban fogod érezni magad. Minél többször csinálod, annál jobban.


Tipp 4: az edzett kifejezést használtad. Remélem, ez azt jelenti, hogy rendszeresen sportolsz. Ha nem, akkor kezdd el!


Tipp 5: indulj el a figyelmeddel a talpadtól a fejed irányába. Minden egyes testterületen, amin végighalad a figyelmed, feszítsd meg az izmaid! Szorítsd, addig, amíg bírod, amíg el nem engednek maguktól! Szintén egy nyugtató hatású feladat. Még a háromszög légzéssel együtt is csak pár percig tart.


Tipp 6: időről időre eszedbe fog jutni egy-egy kép, amiben látod magad rákosan. Bevillan a félelem. Figyeld meg magad! Mit szoktál ilyenkor csinálni? (Lentebb kiderül, hogy ez miért fontos kérdés.) Szinte biztos, hogy valami olyat teszel, amivel próbálod csökkenteni a félelmed. Eltereled a figyelmed, vagy nyugtatgatod magad, vagy szakértőt kezdesz keresni, stb. Hagyd abba ezt a reakciót! Helyette kövesd vissza azt a gondolatot, amitől megijedtél. Képzeld el újra, szándékosan! Ne félj, attól, hogy elképzelsz egy ijesztő képet, nem válik valóra! Ha figyeled egy pár pillanatig a képet, figyeled egy pár pillanatig a saját érzéseidet, akkor a kép elmegy magától és ritkábban fog visszajönni.


A pszichológus nagyon sok jót fog tenni (ha rendes szakembert fogsz ki). Nem tudom, hogy milyen programot fog veled végigcsinálni, de valószínűleg kétrétű lesz.


Az első lépés, hogy a problémát itt és most megtanuld kezelni. Amit átélsz, azt egészség- vagy szomatikus szorongásnak hívják. Tulajdonképpen automatizálódott és visszatérő betegségfantáziák alkotják, amik testi félelmi tünetet okoznak benned. Próbálod a magad módján elkerülni (nem gondolni rá, felkapcsolni a tv-t estére, stb.), és ez az elkerülés több idegrendszeri mechanizmuson keresztül valójában ERŐSÍTI a szorongásod. Az erősebb szorongásra még erősebb elkerüléssel próbálsz válaszolni, ez létrehoz egy öngerjesztő folyamatot. Ha megtanulsz szembenézni vele, akkor a szorongás fokozatosan csökkenni fog, néhány hét alatt szinte teljesen elmúlik. (Egy illusztráció: próbálj meg NE gondolni a rózsaszín elefántra, amíg ezt a szöveget olvasod! Ne próbáld meg elképzelni a hosszú ormányát, a lelógó füleit! Véletlenül se gondolj arra, hogy döngenek nehéz léptei a száraz talajon! Ugye milyen nehéz? Amikor próbálsz valamire NEM gondolni, az agyad ugyanígy működik. Egy emlékezeti tárában megtartja azt az emléket, hogy mire NEM szabad gondolni. Azaz az agyad egy része pontosan azon jár folyamatosan, megállás nélkül. Ellenben, ha HAGYOD magad arra gondolni, akkor ez a memória tár kiürül, és magától elmegy. Sajnos ezt minden egyes felugró képre egyenként kell megcsinálni, viszont minden egyes alkalommal könnyebb lesz.)


A probléma az, hogy ez csak egy megjelenése, egy tünete a benned lévő érzelmi feszültségnek. És itt jön a pszichológus másik feladata, hogy segítsen kibogozni, hogy honnan jön benned a nagy érzelmi feszültség, és segítsen azt megoldani. Ha ez nem történik meg, akkor a szorongás hiába múlt el, egy új tünet formájában előjön.


Ajánlom figyelmedbe a Kiút a boldogtalanságból című könyvet, Libritől vagy Alexandrától be tudod szerezni. Egy hat hetes meditációs program van benne, amit kognitív pszichológusok és egy mikrobiológus alakítottak ki. Segít szembe nézni a fájdalmakkal, félelmekkel.


Szintén pszichológus vagyok, de a klinikumban pályaelhagyó. Rövid - kilenchónapos - klinikai pályafutásom alatt szorongásos és egyéb hangulatzavaros betegek interjúztatásában és oktatásában vettem részt. Tudom, hogy most szörnyű neked, és hogy a munka is ijesztő lesz - de amikor megtanulsz megállni és szembe nézni ezzel a félelemmel, visszakapod az életed. És rengeteg tapasztalatot, magabiztosságot is kapsz visszajáróként.


Kitartást és minden jót!

2016. aug. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
2016. aug. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!