Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas pulzus ellen?

Magas pulzus ellen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Évek óta magas a pulzusom,ami minimum 90,de legtöbbször 100 felett van nyugalomban. Ha hirtelen felállok az ágyról,vagy lépcsőzöm, 160-ra, ha pedig sportolok, 190-ig is felmegy. Iyenkor rosszabbul is vagyok, szívdobogás érzésem van,többször szédülök. Ami az utóbbi időben lett rosszabb. Volt EKG,szív ultrahang,vérvétel,24 órás holter, sok-sok orvos,de nem foglalkoztak vele. Túlsúlyom nincs,napi minimum 2 liter folyadék is megvan. És félek hogy ez csak rosszabb lesz.

2016. aug. 22. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! En meg csak 14 eves vagyok, es nekem sincs tulsulyom, megis mindig magas a pulzusom. Sport kozben nyilvan meg magasabb, de en nem erzem magam rosszul egyaltalan, sot! :) Voltam orvosnal(csak a normalis vizit) es kisse ingatta a fejet, de mikor megtudta, hogy nincsenek panaszaim, siman elengedett...

Nalad nem tudom mi lehet a helyzet, de ha az orvosok nem mondanak semmit, hathanincs baj..azert ha sulyosbodnak a tunetek, akkor fordulj ismet orvoshoz, ha kell, menj tobbhoz is ;)

2016. aug. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet alacsony vérnyomás kompenzálása miatt, de pajzsmirigy probléma is lehet a háttérben.
2016. aug. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek a választ:) A vérnyomásommal nincsen probléma
2016. aug. 23. 09:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem a pajzsmirigy, sem nem más ok van a háttérben, akkor lassú terheléssel kezd el javítani. Pl. eleinte hosszabb séták, kerékpár, de próbáld csak ~160-as pulzusig, ne hajszold túl máris. Szerintem hosszú távon segíteni fog... (Magamból indulok ki, nekem 95-100 körüli volt a nyugalmi pulzusszám, volt/van rajtam felesleg is, de 1-2 hét sportolás (heti 3-5x) rögvest ~10-el csökkentette, 2 hónapot követően beállt 70-80 közé, fél év után megijjedtem, mikor lefekvéskor 49 volt :))
2016. aug. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:) Reggelente szoktam biciklizni,és mostanában tornázni is egyre többet. Remélem nekem is helyreáll:)
2016. aug. 24. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!