Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi bajom lehet?

Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szoval en 15 eves lany vagyok, 155cm es 75 kg. Tudom h nem jo arany es kb lekellene adnom 20 kg ot . Nem is eszem sokat , figyelek h mit eszem , nem tudom miert hizhattam el . Kisgyermeknek sem voltam kover , igazabol 1-2 osan kezdtem szerintem . Nah es voltunk vizsgalaton , hormon . De azt mondtak h nincs semmi a hormonaimmal , mert eleve aztert mentunk h miert hizom kb. 3 eve tartom a sulyom es meg azert is mert ha vannak szorok ahol nem kene . Szoval nem tudom h mi bajom lehet, segitsegeteket elore is koszonom!

2016. aug. 24. 08:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Sportolsz valamit?

Lehet, ez az oka...attól még hogy figyelsz az étrendre, ha egész nap gép előtt ülsz, vagy ilyesmi...a testednek nem árt egy kis sport...:)

2016. aug. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem kell ehhez segítség. A szomszédom "1 szál bél", eszik min. 3x és olyan adagokat, amiket én nem bírnék megenni (jelzem, hogy van rajtam 20 kg felesleg :)).


A válasz az a rohadt anyagcsere. Ami kb. olyan, mint az öröklött betegségek, valaki hiába eszik többet, nem tud hízni, valaki alig eszik, máris mindent elraktároz a szervzezet...


Ettől még nem mondom, hogy tuti erről van szó. De ha a kivizsgálás után sem tudtak ennél okosabbat mondani, akkor ne izgulj, ez van. Mozogj, figyelj a kajára és sajnos nem 1-2 nap, de idővel lemegy az a "pici" plusz... Kitartást!

2016. aug. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Leírnád őszintén, hogy mit is eszel 1 nap?

A nassitól kezdve mindent.

Mert én is elhíztam, és nem tudtam miért mert tényleg alig ettem valamit. Nekem a dokim mondta amikor semmit nem találtak, hogy írjam le őszintén a nap folyamán, hogy mit ettem. Kezdve az 1 szem gumicukortól egészen a pohár vízig.. Mindent. Ha csak fél gombóc fagyi is volt, vagy megkínáltak 1 db keksszel azt is írjam le. Pár napig becsületesen leírtam egy kis füzetbe, hogy mit ettem, ittam. A végén a doki mondta, hogy látszólag tényleg keveset ettem, mert csak kis reggeli, meg ebéd volt, de a közbeni sok kicsi nassok, meg a megkínáltak 3 szem cukorral dolgok, meg a tejszínhabos kakaó már meg is adta a választ a hízásomra. Kiszámolták, napi majdnem 2800 kalóriát ettem, de alig mozogtam. Pedig mint írtam alig ettem valamit..

Szerintem ha egészséges vagy akkor nálad is ez lehet a gond. Csináld te is, hogy 3-4 napig becsületesen leírod mit ettél. Hidd el nem könnyű, így mindig amit esze vagy iszol, rögtön mérd le és írd le.

2016. aug. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hat koszonom az eddigi valaszokat! Nincs idom nagyon sportolni , suli mellett meg zeneiskola is . Nyaron pedig probalkozom mozogni ,


Es mit tudok tenni ha valoban anyagcsere problamam van? Vmi lugosito vagy ilyesmi?

2016. aug. 24. 09:06
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja es a vizgalaton meg neztek a petefeszkemet ... DE nem lattak az ultrahangon meg 1 es fel liter folyadek elfogyasztasa utan sem. Ez jelenthet vmit?
2016. aug. 24. 09:09
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha anyagcsere problémád lenne, akkor a vizsgálatnál rögtön kiderült volna, hiszen ezért mentetek el.

nincs anyagcsere problémád de örömmel hivatkozik mindenki rá aki elhízott, de lusta változtatni a dolgokon.

Neked annyi dolgod lenne, hogy

1. változtass az étrendeden, figyeld mit eszel és mennyit

2. sportolj. Idő meg arra van amire mi adunk magunknak.

SZóval ha én napi 9-12 óra meló után, majd onnan bevásárlás és otthon főzés, takarítás után még van időm 1 óra tornára, akkor neked is lehetne időd a sportra..

2016. aug. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!