Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez szociális fóbia?

Ez szociális fóbia?

Figyelt kérdés
Egyszerűen félek az emberektől. Ha új társaságba kerülök, akkor csak ülök magamban, nagyon ritkán merek bárkihez odamenni, megszólítani valakit. Félek attól, hogy pl. egyedül bemenjek egy boltba, mert akkor az eladó egyből elkezdi kérdezni, hogy mit szeretnék, pedig általában csak nézelődni. Régen a telefonálástól is szó szerint féltem. Nincsenek barátaim, ha nagy ritkán sikerül összebarátkozni valakivel, akkor csak olyan emberrel, aki nagydumás és nem okoz neki gondot a kapcsolatteremtés. A közeli hozzátartozóim szerint jó fej vagyok, szuper a humorérzékem, csak sajnos erről rajtuk kívül senki nem tud, mások egy mufurc fejet látnak csak. Utálok mosolyogni emberekre, egyszerűen kínosan érzem magam közben. Van köztetek ilyen? Ez szociális fóbia? Van olyan, akit kezeltek ilyesmivel és sikerült fejlődnie?
2016. aug. 31. 00:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen vagyok énis, pont ma írtam ki egy ilyen kérdést xD én hamarosan pszichológushoz fogok menni, mert nagyon rossz ez az állapot
2016. aug. 31. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Áhh ezt a kérdést én is kiírhattam volna.Szóról szóra igaz rám :D.
2016. szept. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!