Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az alkoholisták miért élnek...

Az alkoholisták miért élnek tovább, mint a többi, normális ember?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy a kemény alkoholisták, akik akár napi 4 liter bort is megisznak (vagy még többet?), és még dohányoznak is mellette, és a családjukat bántják, megalázzák, lehetetlenné téve így a gyerekek, és a feleség életét, (akinek volt ilyenben sajnos része, az tudja min kell keresztül mennie egy alkoholista gyerekének, vagy feleségének) azok ilyen 80-87 évesen halnak meg mondjuk agyvérzésben? Miért nem halnak meg ezek a rossz emberek már 50 évesen, vagy még előtte? Annyi, de annyi embertől hallottam, hogy szenvednek egy alkoholista embertől, aki változni sem akar....fizikailag, és érzelmileg is tönkremennek az ártatlan családtagok. Ők, a szegény alkoholisták pedig szép, hosszú életet élnek más érdekeit figyelembe sem véve...
2012. szept. 20. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Volt egy két alkoholista a környezetemben, mind meghalt 50 éves kora előtt.
2012. szept. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezen a kérdésen én is elgondolkodtam 22 évesen, mikor a 44 éves anyám meghalt, hosszan tartó betegeskedés után. Főleg mikor hajléktalant láttam, aki a higiéniára semmit sem ad, a kukából eszik, télen fagyoskodik, iszik, mások után szívja a cigit és mégis megadatik neki, hogy megöregedjen.

Szerintem akik szembenéznek a problémákkal és nem menekülnek bele valami kábító dologba, lelkileg hamarabb megtörnek, ezért halnak hamarabb.

2012. szept. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Már válaszoltam, csak eltűnt. Mert őket nem idegesiti semmi, csak a pia meglegyen. Csóró (???) országunkban régen volt kötelező alkoholelvonó, amire már nincs pénz.(??) DE az ő rokkantsági besorolásuk 80-100%, aki a munkába rokkant bele, annak 40% !Családtagok belepusztulnak, de kit érdekel, alkeszt államilag is támogatni kell.NEM lehetne ennyi erővel a rokonságnak előirni a kötelező aktiv eutanáziát???Csak ovatosan, piás önérzete ne sérüljön....Cigizni már buszváróba nem lehet,de részegen hányni igen..Mért érzem, hogy érintett vagy a kérdésben???? Válaszaimból kitünhet, én is...:(((
2012. szept. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem élnek tovább, csak vannak emberek, akik tovább húzzák, mint a többi. A családnak csak nincs szerencséje.
2012. szept. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia!

Az előttem szólónak van inkább igaza, szerintem is.

Azon is el kell gondolkozni hogy harmónia, szeretet, szép közös percek, pillanatok vannak az élet minden szintjén és nem hiába van az hogy pl. anya-apa kitart a család mellett. Nem biztos hogy teljesen megértheted a másikat és az élet rendjét.

Vedd figyelembe ezt a tényezőt is.

Lehet ezen sokat gondolkozni, de változni kell, és elsősorban neked! ... hogy ezt a helyzetet jobbá teremtsd, és akkor lehet évek múlva már szebben gondolsz majd erre az egészre! :)


Ha valaki teljesen nem ért meg kérem ne válaszoljon erre, mert fordítva is igaz. Másban keresse igazát.

Aki viszont kulturált (magyar) választ ad, azt előre köszönöm.


Minden jót.

2013. máj. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!