Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet a viszketés-/csípésér...

Mi lehet a viszketés-/csípésérzet oka?

Figyelt kérdés
Kb. másfél éve éreztem először koliban, olyan volt, mintha mászkálna rajtam éjjel egy rovar, de hiába néztem meg, nem találtam egyet sem. Ugyanez folytatódott, majd tavasz közepére elmúlt, ezért nem is törődtem vele. De ugyanez ismét visszatért a koliban, télen; illetve a viszketésérzet mellé néha csípésrézet is társult. De hiába ellenőriztem, 0 rovar (volt, hogy bámultam az éppen viszkető alkarom, miközben láttam, hogy se csípésnyom, se rovar nincs rajta... csak viszket). Poloskákkal kapcsolatban olvastam, hogy nehéz észrevenni őket, ill. kis fekete valamiket találtam az ágyamban (amiről azt feltételeztem, hogy a koli padlójáról felkerült koszdarabok), szóltam is a koli védőnőjének, de nem talált semmit. A dolog folytatódott, végül is hívtunk rovarirtót, de ő sem talált semmit. A vérnyomásom és a vércukorszintem ellenőriztem, rendben van mindkettő, ez az érzet viszont nem múlik el, gyakran órákkal később tudok csak elaludni, mert emiatt nem tudok elaludni. Nincs valami tippetek, hogy mi lehet ennek az oka?

2016. szept. 4. 21:48
 1/1 A kérdező kommentje:
Az még hozzátartozik, hogy újabban a lábszáramon megjelentek vörös foltok, amik lehetnek csípésnyomok, ugyanakkor, ha más alszik a szobámban (öcsivel néha cserélünk), ő nem érez semmit, én pedig ugyanezt érzem máshol is (eleinte alig, majd idővel ugyanannyira, mint pl. a koliszobában).
2016. szept. 4. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!