Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hány órát alvás szükséges?

Hány órát alvás szükséges?

Figyelt kérdés
19/F hány órát kéne aludjak ha pl reggel nem úgy akarok kelni hogy semmi erőm nincs a megmozduláshoz és ne érezzem magam hulla fáradtnak? Pl ha 6 órát alszom az elegendő lehet?

2016. szept. 4. 22:31
 1/4 anonim válasza:
Én úgy tudom hogy 8 órát kell aludni egy embernek , a 6 az sztem kevés:s
2016. szept. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ember-, és életkorfüggő. Gyerekeknél, fiatalkorban még lehet akár 10 óra is, de minimum 7. És érdemes még éjfél előtt, optimális esetben 10-kor lefeküdni.
2016. szept. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

6 óra alvás a megfelelő!

Ugye az sem jó ,ha túl keveset alszol ,ilyenkor fáradt leszel továbbra is.

Viszont ha túl sokat alszol az sem tesz jót ,ilyen esetben pedig az egész napod gatya... Egész nap bágyadt/élettelen leszel.


Azt is olvastam ,hogy a legideálisabb ha a napi 6-8óra alvást 2 részletben alszod le!


De szerintem ez emberfüggő! Ugye nem vagyunk egyformák!

2016. szept. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy frászt megfelelő 6 óra. 19 évesen kb 9 órát kéne aludnod, ha nagyon korán kelsz, akkor még többet.
2016. szept. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!