Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az normális ha egy 10 éves...

Májer Zotya kérdése:

Az normális ha egy 10 éves gyerek folyton rágja a körmét és nem tudja abba hagyni?

Figyelt kérdés
2016. szept. 7. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem. Vidd el pszichologushoz. Valoszinuleg szorongasbol fakado oralis fixacio. (Nekem is van ilyenem)

Kesobb ezekbol az emberekbol lesznek a lancdohanyosok, drogosok, alkoholistak, ha elhatalmasodik rajta.

2016. szept. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nemtom, én még 40 évesen is rágom, sokszor még a lábamról is, és nem szorongok.

Szerintem ez olyan mint a fikázás, vagy az önkielégítés ;)


Mindenki csinálja, de senki sem valja be.

2016. szept. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ja és sose voltam alkoholista, nem is leszek, a cigiről 15 éve leszoktam, és életembe egyszer füveztem, mégcsak nem is kávézok!


Előző voltam!

2016. szept. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én tépkedtem, de aztán elegem lett abból, hogy kínosan érzem magam a körmöm miatt (csúnya volt) és egyik napról a másikra abbahagytam. Azóta azt figyeltem meg, hogy stresszesebb időszakokkor előjön, kicsit megcincálom a körmöm, de aztán megint abbahagyom. Viszont az, hogy nem tudja abbahagyni, nem normális, érdemes lenne valakivel elbeszélgetni, sok minden állhat a háttérben, vagy csak egyszerűen ez az ő orrtúrása. :)
2016. szept. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!