Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ékpárnától lábfájás, mit tegyek?

Ékpárnától lábfájás, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elkezdtem ékpárnát használni, mert sok ülőmunkát végzek és a derekamban van egy lapos porckorong, amitől régóta sokat fáj a derekam, időnként a lábam is. Pár napos használat után elkezdett nagyon fájni a lábam, ha lehajolok hátul a combomban égő, fájó, húzó érzés keletkezik, sőt éjjel lefekvéskor akármilyen pozícióban feküdtem, fájt és alig bírtam elaludni. Mit csináljak, miért van ez? Nyilván a lefutó ideggel kapcsolatos a fájdalom, de az ékpárnától nem javulnia kellene a helyzetnek romlás helyett?

2016. szept. 15. 10:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gondolkodtál már valamilyen kezelésen? Masszázs, akupunktra,...stb.
2016. szept. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Gyógytornára több mint egy éve járok.
2016. szept. 15. 10:40
 3/11 anonim ***** válasza:
Az ugyanolyan, mint ha azt állítanánk, hogy a leves nem jó, mert forró.
2016. szept. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha a leves forró, várok, hogy hűljön, vagy fújom. ;) Ebben az esetben tehát mit tegyek?
2016. szept. 15. 10:42
 5/11 anonim ***** válasza:
Az ékpárna egy méretben egy fazonban készül, lehet neked nem alkalmas és ezért fáj. Ha egy év után sem javultál gyógytornával sztem másik tornászt kéne keresned.
2016. szept. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Javultam gyógytornával, ki mondta, hogy nem? Az ékpárnát is egy gyógytornász ajánlotta, csak őnála nem kezelésen voltam, hanem az előadásán, és nagyon nehéz utolérnem. Elvileg az ékpárnának jótékonynak kellene lennie a derékra és deréktáji porckorongokra, mert előre billenti a medencét, vagyis segíti a normális ágyéki lordózis helyzet felvételét ülés közben. Nálam viszont most olyan fájdalom jelentkezett, ami eddig nem, reménykedtem, hátha jár erre hozzáértő, aki fel tud világosítani vagy vannak hasonló tapasztalatok. :(
2016. szept. 15. 12:51
 7/11 anonim ***** válasza:

beteg emberrel senki nem akar foglalkozni, csak a gond van vele

eddzél hátra

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egeszsegugyi-ellatas..

2016. szept. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az ékpárna nem annyira hatásos, mint egy deréktámasz. Tehát ha a lordosisba betámasztasz egy párnát és nekidőlsz (nyilván támlás széken), akkor biztos, hogy jó lesz az ülő gerinctartásod, míg az ékpárnán is simán előreesik a váll, a fej, összenyomódik a tüdő, megszűnik a nyaki lordosis, csak az ágyéki szakaszt a medence előre döntésével "beletöri" a lordosisba, így saját önkísérletem szerint 1 vagy 2 porckorongra még nagyobb abnormális nyomás nehezedik, talán ez lehet a bajod oka, bár a lehajolásnál a combban égő, húzó érzésnél nem gyanakodnék idegi problémára, inkább olyan, mintha a hamstring szalag kapott volna túlterhelést. Így távolról csak találgatni lehet, ha nem múlik el az ékpárna elhagyása mellett, vizsgáltasd ki. (A deréktámaszra való "melegváltást" nem javaslom, mert diagnosztikai káoszhoz vezethetne, először múljon el ez a probléma, utána próbáld ki.)


(egy csontkovács)

2016. szept. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszönöm, elhagytam az ékpárnát és úgy néz ki, valóban ez okozta, mert azóta majdnem teljesen jó már.
2016. szept. 16. 13:48
 10/11 anonim ***** válasza:

ÉS azóta?

Szerintem csak fel kellett volna emelni az asztalt is azzal a plusz 5-8 centivel, vagy még többel, illetve állva is lehet remekül dolgozni, csak ez a begyöpösödött konvenciók miatt valamiért bűn.

2019. febr. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!