Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A pajzsmirigy és a növekedési...

A pajzsmirigy és a növekedési hormonnak van köze egymáshoz?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy a pajzsmirigy alulműködés áll fenn, akkor kevesebb növekedési hormon termelődik

2016. szept. 17. 20:10
 1/3 A kérdező kommentje:
Javítás: ha, ?
2016. szept. 17. 20:11
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen is, és nem is.


A pajzsmirigy által termelt hormonok sokféle dologért felelősek a szervezetünkben, és ezek közé tartozik a test hőmérséklet háztartásának, a metabolizációnak szabályozása, és a szellemi, és testi fejlődés.


A növekedési hormon termelődése szabályozása bonyolult folyamat, és nem csupán a pajzsmirigy hormonok szintje hat rá. Abban az esetben, ha valakinek a szervezetében csökken a pajzsmirigy hormonok szintje, és már nem képes a pajzsmirigy többet elválasztani, akkor gyógyszeres úton kell bejuttatni, mivel ha nem tesszük kortól függően komoly hatásai lehetnek.

2016. szept. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a növekedési hormont az agyalapi mirigy termeli, nem a pajzsmirigy.
2016. szept. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!