Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anorexiabol gyogyulva hogy...

Anorexiabol gyogyulva hogy kene etkeznem, hogy ne hizzak rohamosan? 15/l

Figyelt kérdés
Nagyon felek, hogy iszonyatosan gyorsan fogok hizni, ha emelem az adagjaimat es nem lehet majd megallitani. Raadasul merni sem tudom magam, egy het mulva megyunk az orvoshoz es annyit mondott csak, hogy legyek több kilo, mint voltam. 43 kg voltam tegnap es jövöhet csutörtökre hiznom kell valamennyit, mert ha jobban lefogyok, korhazba kerulök. Anyukammal itthon vagyok jelenleg, hogy figyelemmel kiserje az evesem (a doki azt mondta, hogy 6x egyek egy nap es anya mindig megmondja, hogy mennyi a normal adag es annyit egyek). De eddig honapokon at koplaltam, napi parszaz (5, de max. 800 kcal-on eltem) es most ha elkezdek az anyukam elkepzelese szerint normal adagokat enni, akkor szerintem nagyon gyorsan fogok hizni. Az teljesen oke lenne, ha feljebb menne 1-2 kg-t a sulyom, de nagyon felek, hogy több lesz es nem fogom tudni megallitani a hizast.

2016. szept. 20. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne térj át hirtelen a rendes adagra, hanem csak fokozatosan, legalább egy hét alatt, mert a gyomrodnak hozzá kell szoknia. De normál étkezéstől nem fogsz elhízni, mért híznál. Akkor híznál el, ha többet ennél, mint szükséges.
2016. szept. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Először is ne ess pánikba! Nem fogsz rohamosan és gyorsan sokat felszedni, ha odafigyelsz a mennyiségre. Óvatosan kell kezdeni a táplálást. Nem durr bele 3 fogás ebédre és hasonlók. Többször keveset és fokozatosan emeljétek az adagot. Először csak hízz egy fél kilót vagy egy kilót egy héten és azt próbáld megtartani, s így szépen tovább. Az anorexia nem gyógyítható kizárólagosan gyógyszeres terápiával- étkezéssel, hanem bizonyítottan kognitív terápia ( egyéni és családi pszichoterápia) is szükséges ehhez! Kérlek erről se feledkezz meg!! Minden lakókörzetben van pszichológus, - az ő segítsége is nélkülözhetetlen a gyógyuláshoz!Szóóóval nem fogsz elhízni ha mindent pár falatban megkóstolsz és mértékkel eszegetsz!
2016. szept. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
6%
Szegény, sajnállak, hogy a vesztedbe akarnak kergetni. A doki, aki tele akar tömni, nem normális. Természetesen a legjobb ilyenkor a nagyrészt nyers vegán étrend, már ha el tudod fogadtatni. Nagyon ajánlom, hogy szerezz egy botmixert, és azzal csinálj gyümölcsturmixokat pl. jó érett banánból + egyéb édes gyümölcsből. Hamar rájössz, hogy ezek mennyire jó kaják, soknak látszanak, mégsem hízlalnak. Jégsaláta és gyümölcs is jó kombó. Reszelt alma darált dióval is kiváló.
2016. szept. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Így lehet gyönyörűen bulimiássá tenni azt, aki eddig még megúszta.


Én s anorexiás voltam - mostohaanyámnak hála -, aztán "orvosi javaslatra" elkezdtek tömni. Az hagyján, hogy állandóan! fájt a gyomrom a sok kajától (néha órákon át feküdtem sírva a görcsöktől), elkezdtem hánytatni magam, amit azóta is csinálok, bármi kis feszkó ér.


Anyádék idiótaságok helyett kideríthetnék MIÉRT csinálod, mert ennek oka van, ami csak a legritkábban a jó kinézet.

2016. szept. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!