Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet leukémiás vagyok?

Lehet leukémiás vagyok?

Figyelt kérdés

Egy műtétem kellett elhalasztani, mert eltérés van a vérképemben. A következő értékek nem jók:


APTI (referencia: 25-43) eredmény: 83.2

Neutrophil (referencia: 50-75) eredmény: 46.10

MCV (referencia: 83-103) eredmény: 75.70

MCH (referencia: 27-34) eredmény: 24.90

RDW: (referencia: 11.6-14.8) eredmény: 16.10



2016. szept. 21. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én nem értek ehhez, de rögtön az jutott eszembe, hogy ha fenn állna a gyanú, az orvosod, amikor elhalasztotta a műtétet, biztos közölte volna veled vagy beutalt volna vizsgálatra, nem?
2016. szept. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Majd háziorvos utal be sürgősségi hematológiára, ott majd kivizsgálnak, a műtétet azért mondták le mert az altatóorvos nem vállalta a műtétet, de csak annyit mondott a vérem alvadásával nem oké valami. Csak olvasgattam neten, én vérzékenység, vérszegénység lehetséges (ez nem lepne meg, eddig is sejtettem) de a leukémiát is kiemelte, ami miatt kicsit aggódom. Gondoltam hátha jobban érti itt valaki ezeket, mint én. :)
2016. szept. 21. 17:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Az APTI értéked ezek közül a leglényegesebb, azt mutatja hogy lassabban alvad meg a véred a normálisnál. Ez meg egy műtétnél nyilván nem szerencsés.

Az összes többi értéked jó, csak ezek voltak csillagozva?

Ha az össz fehérvérsejtszámod, a thrombocyta és vörösvértestszámod is normális, nem túl valószínű a leukémia. Első körben szerintem nem arra kell gondolni. A megnyúlt APTI lehet simán hibás mintavétel eredménye is, az MCV és MHC meg szimpla vashiányos vérszegénységél is csökkent.

2016. szept. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen ezek voltak csak rosszak, a többi jó, van néhány ami 1-2 ami pont határon van.

Az APTI elég ijesztő volt, azért gondoltam rosszra. De holnap megyek hematológiára, majd kiderül mi a gond. :(

2016. szept. 22. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!