Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen jogaik vannak A diákokn...

Milyen jogaik vannak A diákoknak az iskolaorvosi vizsgálatokon?

Figyelt kérdés
Többen kérték, hogy indítsak erről a témáról külön topikot és írjam le amit több hasonló témájú topikba beírtam.

2010. ápr. 24. 11:30
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/1151 anonim ***** válasza:
94%
Azért tényleg intim vizsgálatnál olyan emberek kellenének akikkel van az embernek már bizalmi kapcsolata,én is sokáig keresgéltem mig megtaláltam a megfelelőt,ha nem volt szimpi,nem mentem hozzá.Ez megint egy más dolog,ott igen is kell empátia a dokik felől,mert ott igen kiszolgáltatva érzi magát az ember.És azért az nagyon gáz,hogy ezt is ilyen tömegesen csinálják,én se hagynám ezt a módszert.
2010. ápr. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/1151 anonim ***** válasza:
96%
tájékoztatás kellene a vizsgálatokról és a menetükről és vizsgálatoknál diszkréció ez lehetne a megoldás.
2010. ápr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/1151 anonim ***** válasza:
89%

csináljunk egy táblát.

minden orvosi szobába kilehetne függeszteni és a gyerekek elolvashatnák h mi a vizsgálat menete és miért kell. ilyen egyszerű.

2010. ápr. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/1151 anonim ***** válasza:
89%
Ez nem lenne rossz ötlet:) Vagy orvosi vizsgálat előtt a védőnő tartana egy felvilágosítást:)
2010. ápr. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/1151 anonim ***** válasza:
77%
a felvilágosítással az a baj h nincsen kedvük hozzá, és egy idő után úgysem tartanák meg. minden ötletnél gondolni kell az emberek besavanyodására és lébecolós hajlamára. ezért kéne a tábla, mert az stabilan ottlenne és senkinek sem kéne "fáradnia" h felvilágosítást tartson. kilenne függesztve és a gyerekek saját érdekükben elolvasnák.
2010. ápr. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/1151 anonim ***** válasza:
94%
Most hallok a először a lányoknál ilyen vizsgálatról,hát én általános iskolás lányomnál nem engedném,inkább elvinném a saját orvosomhoz,akit nagyon becsülök és tinikkel is foglalkozik,ahogy fiú esetében az apával,egy ilyen vizsgálat nagyon meghatározó tud lenni a kásőbbi életükben is,akárkire nem bíznám.
2010. ápr. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/1151 anonim ***** válasza:
93%
Mi úgy könyörögtük ki az egyenkénti vizsgálatot,és egyáltalán nem volt lassabb,mint ha csoportosan zajlott volna le,nálunk ilyen nemiszerv vizsgálat nem volt,de nem is engedttem volna,csak olyannak akivel van már van valamiféle kapcsolatom,inkább mutattam volna meg a gyerekdokimnak mint valami idegennek,csak kérdezgettek bennünket.
2010. ápr. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/1151 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem meg mindenkinek joga lenne eldönteni hogy mikor és kihez akar elmenni nő ill. urológia vizsgálatra,szóval ebbe ne szóljon már bele senki,hol van itt a szabadválasztás,döntés joga,azért ezek nem egyszerű kis rutin vizsgálatok,nekem igen is fontos az orvos személye.
2010. ápr. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/1151 anonim ***** válasza:
14%
Rájöttem, ha a tinilányok egy férfi orvost látnak, rögtön azt hiszik, hogy pedofil, és az ő éretlen, 15 körüli testükre gerjed. Hát, nem tudom melyik szánalmasabb.
2010. ápr. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/1151 anonim ***** válasza:
97%
Én nem hiszem hogy pedofil lenne az orvos,de a nődgyógy. vizsgálatot én sem engedném akárkinek,suliban meg főleg nem,a nődokim férfi.A tömeges vizsgálatot ellenzem.Itt csak páran jöttek pedo szöveggel felejtsünk már el,a tömeges vizsgálattal elégedettlenkedtek a hozzászólók és azzal én is egyetértek hogy az urológust,meg nőgyógyászt hagy válaszon maga az ember.
2010. ápr. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!