Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen jogaik vannak A diákokn...

Milyen jogaik vannak A diákoknak az iskolaorvosi vizsgálatokon?

Figyelt kérdés
Többen kérték, hogy indítsak erről a témáról külön topikot és írjam le amit több hasonló témájú topikba beírtam.

2010. ápr. 24. 11:30
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/1151 anonim ***** válasza:
79%
És igenis pont azért kell bent lennie egy asszisztensnek is, hogy ne molesztálhassa az orvos a diákokat!
2010. ápr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/1151 anonim ***** válasza:
96%
Nőgyógyász lány!Nálunkidő is volt,csak a doki gyorsan akart végezni.Itt is írták már és én is írom egyszerre 1 embert tud megvizsgálni,addig a várakozó állhat az öltözőnél és maradhat rajta alsó,pár másodperc levenni a ruhát,azzal hogy a vizsgálófél mögött ott áll kettő,három nem lesz gyorsabb és sajnos nem mindegyik emberséges.
2010. ápr. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/1151 anonim ***** válasza:
92%
minket mikor egszer behívtak 6.ban megkérdezte a védőnő hogy ki szexelt már....ha egy hatodikos kislány már szexel nem hiszem hogy szívesen elmondnaá az osztálytársai előtt.
2010. ápr. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/1151 anonim ***** válasza:
21%

tamara vagyok. figyeljetek csak. ha szerintetek az orvos pedofil, és ilyen szörnyűségekre akar titeket kényszeríteni, miért nem jelentitek fel? elvileg ha jogos akkor fellehet jelenteni. tessék, hajrá.

a 17-18 évesek meg nemtom mit hisztiznek h az orvos a mellüket tapogatja, a nőgyógyászati szűrővizsgálaton talán nem tapogatják? nekik meg tuti, mivel kb 15 éves koruk óta nem szüzek, így feltehetőleg járnak nőgyógyászhoz is. vagy tévedek?

2010. ápr. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/1151 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk is volt bőven idő,akkor sem kellene egyszáll ciciben állni,poló,alsó,semmedig sem tart levenni,nálunk is ott mindenki előtt kérdzett masztiról és sexről.Én mondjuk polóba mentem,nem tetszet neki,de kit érdekel.P
2010. ápr. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/1151 A kérdező kommentje:

Kedves 13:01-es NÉVNÉLKÜLI orvosnak készülő 19 éves lány (nicknév kitalálásához nincs elég fantáziád? )


Úgy látom elkerülte a figyelmedet, hogy azok CSAK MÁSOLÁSOK!!! NEM ÉN ÍRTAM AZOKAT AZ ÍRÁSOKAT!!

Kérdezd azoktól a lányoktól akik írták az eseteket......


Ha még mindig nem érted akkor újraírom én CSAK SEGÍTŐ SZÁNDÉKKAL írtam amit írtam, mert sokan nincsenek tisztában a jogaikkal....és elhitték a doki és a védőnő HAZUG állítását arról, hogy ez kötelező.....ami NEM IGAZ! JOGA VAN MEGTAGADNI BÁRKINEK BÁRMILYEN VIZSGÁLATOT!


A lányok és fiúk problémája pedig (ahogy látom) nem kifejezetten a vizsgálattal volt hanem a megalázó beszéd stílussal és azzal, hogy MÁSOK ELŐTT vizsgálták őket mint az állatokat!

Az igenis jogos elvárás, hogy mindenkit EGYENKÉNT hívjanak be.

Hadd döntse már el mindenki önmaga, hogy zavarja-e ha mások előtt kell levetkőznie vagy sem. Azért mert téged nem zavar, attól mást még zavarhat....

És egyébként is a kérdésfeltevések közepette is felmerülhet rengeteg olyan dolog amihez az osztálytársaknak SEMMI KÖZE! Miért kéne azt nekik hallani?!


A legutóbbi esetmásolásnál pl az egyik BETEGJOGOK KÉPVISELETÉNÉL dolgozó hölgy is felháborodott amikor megmutattam neki az esetet (a hölgy orvos és jogász is)

Arról az esetről beszélek ahol a lánynak MEZTELENÜL kellett állnia 10-15 percig amig a doki kérdezgette.

Az ilyen orvost AZONNAL FEGYELMI BIZOTTSÁG ELÉ LEHETNE ÁLLÍTANI ETIKÁTLAN VISELKEDÉS MIATT!!!

Természetesen szükség van bizonyos dolgok kikérdezésére és megbeszélésére....de ennek vagy a vizsgálat ELŐTT kell történnie amikor MÉG FELÖLTÖZVE VAN az illető, vagy a vizsgálat UTÁN amikor már felöltözött!

Ilyen NINCS, hogy MEZTELENÜL KÉRDEZGETNI VALAKIT!!!

Ez tényleg MEGALÁZÓ!!!


Ha 10 évvel ezelőtt (amikor én gimis voltam) lettek volna ilyen vizsgálatok én megalázónak éreztem volna!

És persze MEGTAGADTAM VOLNA!


Én is járok MINDENFÉLE vizsgálatra és gimis koromban is jártam...(belgyógyász, nőgyógyász stb) de az általam választott orvoshoz megyek, szabad akaratomból és EGYEDÜL vizsgál és vizsgált mindig is.....NEM MÁSOK ELŐTT!

2010. ápr. 24. 13:20
 57/1151 anonim ***** válasza:
32%

Nah legalább Tamarával egyet értünk. Ha tényleg úgy gondolják a suliban, hogy megalázó a helyzet, akkor beszéljenek pl az igazgatóval. Nem mondom, hogy nincsen sok tapló, lekezelő orvos, de ha ennyire biztatjuk a tizenéveseket, hogy nem kell vizsgálatra menniük, akkor a normálisak se végezhetik a dolgukat.

Gabi

2010. ápr. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/1151 anonim ***** válasza:
87%

Tamara!

OLvasd már légyszi rendesen el!

Tapogassa,de ne a többi lány előtt,ha megyek vizsgálatra nőgyógyira nincs a dokin kívül senki sem bennt,sőt az öltözőben sem.Nem pedo,ezt a többség nem mondta a dokikra!

A vizsgálat menetéről panaszkodnak!Nekem sem jön be ha pucéra kell vetköznöm,és tényleg 1 embere tud megnézni szóval addig a többi nyugodttan alsóneműben várakozhat és az egyesévelt is meglehet oldani,hisz igy is egyesével nézi,csak úgy hogy közben a többiek mindent látnak.

2010. ápr. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/1151 anonim ***** válasza:
90%

GAbi!

Nem a vizsgálatot akarják megúszni,de emberségesen,nem vagyunk állatok.Lehet téged nem zavarna ha nunidat úgy nézi a doki hogy diák v. munkatársad eközben lát,de engem zavar,ahogy a sárcokat.A milyenségről van szó és a diszkrécióról.

2010. ápr. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/1151 anonim ***** válasza:
6%

Ha kicsit is figyeltél volna kérdező, láthattad volna, hogy kiírtam a nevemet.

Azt is láthattad volna, hogy kb 5-ször írtam le, hogy a móddal tényleg gondok vannak. De erre akkor sem ez a megoldás.

És láttam, hogy másolod a dolgokat, nem tudom honnan vetted, hogy nem tűnt fel.

2010. ápr. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!