Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen iskolaorvosi vizsgálat...

Milyen iskolaorvosi vizsgálat elfogadható számotokra és mi az ami már kiborít bennetek diákok? Létszi, normálisan

Figyelt kérdés

Milyen vizsgálati módszert,vizsgálatokat támogattok ill. elleneztek?Szerintetek mi az ami nem tartozna egy iskolaorvosra?


Csak azért kérdem,mert több helyen foglalkoztak ezzel és majd bemásolok egy linket,és a 11.oldal kommenjében írnak erről diákok és szerintem érhető volt a diákok háborgása.

Nálunk hál istennek semmi ilyen nem volt.


2010. máj. 6. 15:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
80%
engem alapjába véve, azon kívül, h ötösével hívnak be minket és úgy kell vetkőzni semmi sem zavarna, mert na.. orvos, de az viszont kimondottan kiakaszt, hogy a suli orvosom, potyára vetkőztet le, mert ha a gerincemet nézi, akkor két éve megállapíthatta volna már, hogy gerincferdülésem van, de nem.. szerinte nincs.. illetve olyan iskolába járok, ahol nézik a bőrt.. szóval ezt sem értem egészen, mert az, h rám néz nem jelenti, h nincsen semmi bőrbajom..
2010. máj. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

De mi a véleményed hogy sok helyen mellet és puncit is megnézi a doki úgy hogy közben még ott áll 3-4 osztálytárs és mindent lát,tök meztelenül fel kell feküdni az asztalra és úgy vizsgálnak?


Szerintem ez nem az iskolaorvosra tartozna és én ezeket tartom durvának.

2010. máj. 6. 16:04
 3/26 A kérdező kommentje:

Meg a fiúk is panaszkodtak,hogy volt ahol az összes fiút behívták és a végén nekik is fel kellett meztelenül feküdni az asztalra és úgy húzkodták neki és ott is látták a többiek és nagyon rossz érzés volt.


De az indokolatlan túl vetkőztetést sem értem.Szóval ha alul vizsgál mért nem lehet fölül az emberen valami.


Én amikor nőgyógyásznál voltam akkor csak alul kellett levetköznöm nem volt meztelenre vetkőztetés.Vagy gerincvizsgálatnál még suliba ott melltartót sem kellett levenni.


És sulidokinak tuti az intim vizsgálatokat nem engedném,egyrészt semmi köze hozzá,másrészt ezeket szakorvos csinálja inkább,akit én választok ki és ott nincs más zavaró oda nem illő személy és önszántamból megyek.

2010. máj. 6. 16:09
 4/26 anonim ***** válasza:
57%
ilyent is csak magyarországon csinálnak..
2010. máj. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
71%

Engem az borít ki, hogy le kell meztelenre vetkőzni 3-4 osztálytárs előtt és úgy vizsgálnak.

Pont pát hete vertem ki a hisztit egy vizsgálatnál, hogy én pedig nem fogok mindenki előtt levetkőzni. Persze az orvosnak nem merte senki mondani, de amikor én elkezdtem nem levetkőzni meg mondani, hogy ezt nem így kéne mindenki csatlakozott hozzám.

Nyertünk, mert 20 perc után az orvos azt mondta, hogy jó akkor menjünk egyesével.

2010. máj. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Na végre valaki kimert állni magáért,egyébként az első bemásolt linkem szolgál arra,hogy milyen jogaitok vannak én is nem rég találtam rá!


Szóval ha nem akartok nem kell levetkőzni,főleg nem meztelenre és amit nem akartok megnézetni magatokon azt nem csinálhatják meg,mert nincs olyan hogy kötelező.


Az biztos én sem vetkőznék le meztelenre még akkor sem ha csak az orvos van ott,megcsinálhatja a rutint szem,hallás,látás,gerinc,magasság,súly stb.,de oda nem engednék neki bekukkantani és ha fölül megviszgált akkor én azonnal felöltöznék,ki lenne zárva,hogy utána még alul is levetkőzek és ott álljak egy száll semmiben.


Engem ez már nem érint és nem is voltak ilyen vizsgálatok,de amilyen nagyszájú volt a mi osztályunk,nem is hagytuk volna.

2010. máj. 6. 17:05
 7/26 anonim ***** válasza:
25%

komolyan mondom,te politikus leszel!

Am meg nagyon aggaszt az,amikor lekellett vetkőzni meztelenre,és nő doki,a farkad vizsgálgatja...ku*va jó 3-4 oszttársal 1ütt és ááh.. :S utánna énis kivertem a balhét h:-mi nem vagyunk b*-ik,1esével nem lehetne jönni??? és lám a doki beleegyezett.

15/F

2010. máj. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
62%
nálunk semmi baj nincsen vele ( leszámítva hogy még soha senki nem látta mosolyogni... :( ) de nagyon korrekt minden rendben van vele :)
2010. máj. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Igazából az lenne a normális hogy egyesével menjenek az emberek,hisz akármilyen más dokihoz mész,ott sincs más rajtad kívül bennt.Csajoknak is ugyanolyan szar,mert ott megférfi doki van,és azért nekünk a mellünk is van,szóval dupla ciki.


De a kérdésem igazából szerintetek mik azok a vizsgálatok amik elfogadhatóak és mik azok amik nem az iskolaorvosra tartoznának?


De komolyan nem értem mik ezek a vizsgálatok és mikortól lettek bevezetve,nálunk semmi ilyen nem volt.

2010. máj. 7. 08:03
 10/26 A kérdező kommentje:

De amit igazán nem értek mi a köze az iskolaorvosnak a lányok nemiszervéhez,úgyanis aki már volt nőgyógyásznál az elve tudja,hogy ahoz hogy lehúza és oda néz nem lát semmit,nem így működik a vizsgálat,szóval ez max. a megalázást szolgálja.A vizsgálathoz mintavétel kell.


Valahol azt írták arra kiváncsiak hogy szőrős-e,na ez is csak duma,ahoz mért kellene teljesen letolni,ahoz elég pici lejebb húzni és 10-11 éves lánynak simán van már szőre.Meg elve mindenki más ütemben fejlődik,fiúk van akinek csak 15 évesen kezd el nőni a szőre,szóval ez csak szöveg.


Szerintem ilyen dolgokhoz semmi közök nem lenne.

2010. máj. 7. 08:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!