Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elfertőződött egy varratszedés...

Elfertőződött egy varratszedés utáni sebem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nos, egy anyajegyet távolítottak el rólam. Hiába kenegettem, megtörtént, aminek nem kellett volna. Elfertőződöt. Kezdetben nem volt annyira bajos, csak egy kicsit gennyedzett és levedzett... Aztán elmentem egy sebészeti szakrendelőbe, ahol azt mondták, kenegessem bedaninenal, nem lesz baj. Azóta eltelt 2 hét. Mindig keletkezett rajta egy pici seb, de amikor átkötöttem, lejött a seb genny kiséretében. Ma jutottunk el oda, hogy rohadtul barnás genny jött belőle, az egédz környezete lángol és fáj nyomásra. Illetve egyre inkább levedzik. Holnap tervezem h elmegyek ujra a szakrendelőbe. Szerintetek meg lehet engem még menteni a terület kimetszése nélkül?

2016. szept. 28. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Biztosan.


Esetleg minél magasabb alkoholtartalmú, tiszta szesz (tehát nem likőr vagy ilyesmi) van otthon? Azzal érdemes volna lekezelni.


A betadine nekem sem vált be sebfertőtlenítésre, itthon Octenisept-et tartok ilyen célra.

2016. szept. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%
Otthon teafaolaj, de sürgősen vissza a sebészetre, nehogy baj legyen belőle. Ne halogasd!
2016. szept. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Visszamentem, mivel egyébként nem az szedte ki a varratot, aki műtötte... és lehet bennemaradt egy varrat darab
2016. szept. 29. 22:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Az klassz.... Remélem, most már jobban vagy és a sebed is jobban néz ki.
2016. szept. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!