Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az üzemorvos ha szemüveges...

Az üzemorvos ha szemüveges vagyok csak megkérdezi hogy hány dioptriás vagy kell neki szemészeti papírt is vinnem?

Figyelt kérdés
Vagy egyáltalán bejegyzik valahova hogy hanyas a szemem vagy csap beírja hogy szemüveget hordok és csak szóban elmondom neki ? Igazából azért érdekelne mert több mint egy éves szemészeti papírom van, és nem lenne kedvem szemészetre rohangálni órákat ücsörögni... Arról meg már fogalmam sincs hogy pontosan hanyas a szemüvegem, hozzávetőlegesen tudom, épp erre vonatkozik a kérdés hogy bejegyzi-e valahova, vagy csak bepipálja a papíron hogy szemüveges vagyok ?
2016. szept. 30. 15:52
 1/10 A kérdező kommentje:
Az kimaradt hogy a "látótáblát" gond nélkül elolvasom szemüvegben. Illetve sofőr munkakörre vonatkozik a kérdés.
2016. szept. 30. 15:57
 2/10 anonim ***** válasza:
Neki az a dolga, hogy fogadjon. Aztán majd ha akar valamit, pl. hogy elmenj szemészetre újra, akkor mondani fogja. Addig ne izgulj, és ne rohangálj fölöslegesen. Főleg, ha el tudod olvasni a látótáblát. Az se baj, ha nem tudod, hány dioptriás a szemüveged. Attól még munkaképes vagy, mint eddig is.
2016. szept. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Őszintén érdekel engem is. én kontaktlencsét viselek, legutóbb eltitkoltam a munkaalkalmasságin, mert nem akartam a szemészetis papírokkal szaladgálni, meg ilyesmi. Mivel úgyis látok lencsében, ezért csak leolvastam a táblát és cső.
2016. szept. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elfogadta a szemüveg papírom, mert előtte nem sokkal voltam, de aki nem volt 1 éven belül szemészeten, annak mennie kellett, hgoy megkapja az alkalmasságit.
2016. szept. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én most voltam épp szemészeten, önszántamból, csak úgy.

Ennek kapcsán kiderült, hogy 2005 óta egyetlenegyszer sem érdekelte az üzemorvost semmiféle szemészeti papírom. Úgyhogy ne nagyon izguljatok szerintem.

2016. szept. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem éves vizsgálatról van szó, most kezdenék sofőrként. Csak mivel a jogsiban ott van hogy szemüveggel vezethetek csak, innentől fogva kérdéses hogy csak szóban megtudakolja-e hogy hanyas a szemem, olvastat minden patent és csak annyit pipál be hogy szemüveget hordok, vagy elkezd erősködni azon hogy hozzak szemészeti papírt.
2016. szept. 30. 16:26
 7/10 anonim ***** válasza:

"Mivel úgyis látok lencsében, ezért csak leolvastam a táblát és cső."


Ennél többet mit akarhatna az üzemorvos? Az a dolga, hogy ellenőrizze, munkaképes-e az ember, nem? Hogy eszközzel-e vagy anélkül, az mindegy, ha lát, lát, és kész.

2016. szept. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk kellett szemészeti vizsgálat az alkalmasságihoz.
2016. szept. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Sofőr esetében még hagyján.

De a többi 2000 munkakörben miért nem mindegy az üzemorvosnak, hogy hányas az illető szeme vagy hogy mennyire lát a szemüvegével. Úgyse tudja befolyásolni.

Az a gyanúm, hogy csak azért vizsgálja, mert egyszerű és gyors. Kb ez szokott a program lenni, meg a vérnyomásmérés ugyanezen okból, valamivel mégis kitöltsék azt a pár percet. Ugyanakkor pl a hallást már nemigen nézik, mert ott már műszer kéne, ami biztos több pénz mint egy olvasótábla, meg tökörészni kell vele, hogy melyik fül, hány Hertzen, anyámtyúkja. Úgy hogy értelme az nem sok van.

2016. szept. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"több mint egy éves szemészeti papírom van, és nem lenne kedvem szemészetre rohangálni órákat ücsörögni... "


Egyelőre ne rohangálj. Ha szükség lesz a papírra, majd mondja, és akkor beszerzed. Valószínűleg ha most kérsz időpontot a szemészetre, csak kb. október közepén jutsz be, olyan időpontot adnak, de ezt nagyon jól tudja az üzemorvos is. Attól még elkezdhetsz dolgozni, ha látsz. Persze csak szemüvegben, ha olyan a jogsid.

2016. okt. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!