Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ilyen esetben köteles vagyok...

Ilyen esetben köteles vagyok fizetni az orvosnak?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm elment maszek endokrinológushoz, mert 30 felett van és pattanásos még mindig annyira, mint egy kamasz. Az arca, a mellkasa, a háta, a kezei. Nőgyógyászok, bőrgyógyászok csak kísérleteznek rajta.

A lényeg, hogy az endokrinológus megkérdezte tőle, hogy minek jött ide, kioktatta, ránézésre megállapította, hogy nincs semmi baja, közölte, hogy nem fogja megvizsgálni, de a 8000 Ft-os csekket megírta, az ismerősöm pedig kifizette.

Ilyen esetben köteles vagyok fizetni az orvosnak? Ha netán így járnék én is egyszer. Feljelenthet, ha azt mondom, hogy ne haragudjon, de én ezért nem fizetek?



2016. okt. 3. 07:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Nézd, ez vizitdíj, olyan, mint a kiszállási díj egy szerelőnél, akkor is, ha minden rendben talál. Még azt is mondhatnám, hogy az orvos nyilván kikérdezte a beteget és tudomásul vette mindazt, amit a nőgyógyászok és bőrgyógyászok kísérletezgetéseiről beszámolt az ismerősöd. Ha megértette és szakmailag megfelelőnek talált mindent, akkor miért kezdett volna el ő is kísérletezgetni az ismerősödön ? Tulajdonképpen egészen tisztességesen járt el, az más kérdés, hogy az ismerősöd "csodavárását" nem teljesítette be. Ne gondold azt, hogy egy magánrendelő fenntartása ingyen van, az orvosnak a páciensektől kell beszedni a fenntartás költségeit. Egyébként ne gondold azt, hogy nem vizsgálta meg, mert egy ránézésből egy endokrinológus, egy belgyógyász, egy pszichiáter stb. nagyon sok szakmai információt rögzít. Ezért is nem lehet látatlanban diagnosztizálni.
2016. okt. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem csak ránézésre tud véleményt mondani. Ha már járt bőrgyógyásznál, nőgyógyásznál akkor valószínűleg csináltak neki labor vizsgálatokat,ami alapján meg lehet mondani,hogy van-e hormonális betegsége. Megtehette volna azt is az orvos,hogy ő is elküldi ugyanezekre a vizsgálatokra,aztán visszarendeli a lelettel és ismét elkéri ezért a viztidíjat.
2016. okt. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!