Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az anorexiások súlyvesztése...

Zsenell kérdése:

Az anorexiások súlyvesztése érdekel, mit történik a testükkel hogy fogynak?

Figyelt kérdés
(17.F) nem esznek, sok folyadékot isznak alig mozognak,mégis fogynak mint azok akik járnak kondiba meg úgy étkeznek ahogy kell fogyókúra idelyén. Az erdékel hogy a szervezetük azt használja el amit eddig raktározott? Aztán mi történik ha ezt elhasználta a szervezete, halálon kívűl?

2016. okt. 7. 06:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Vannak olyan anorexiások, akik akár napi 2 órát kardióznak.

Mi történne? Egy idő után nem bírja ezt a szíve és meghal. Vagy ha meg akar gyógyulni, akkor akár kétszer annyit is felszedhet, mint a kezdősúlya.

2016. okt. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Pl. nem írnak olyat, hogy "idelyén". Jézusom...


Amúgy meg a szervezetük konkrétan felzabálja saját magát a hiánybetegségeik miatt is. Az nem rendes fogyás.

2016. okt. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%

1. A legtöbb anorexiás naponta több órát sportol, hogy "ne legyen kövér", emellett gyakorlatilag nem eszik semmit (1-2 falatot maximum)


2. Egy ember akkor fogy, ha kevesebb kalótiát visz be, mint amit felhasznál és nem (csak) akkor, ha "speciális" étrendet követ. Ha valaki napi 400 kcal bevitele mellett sporttal flehasznál 1000-2000 kcalt, az elfogy.


3. Az anorexiások szervezete elöször lebontja a zsírt, utána a saját törzsizmokat, és amikor ezek is leépültek, akkor a belsö szevezet - ugyanis a szív, stb is izomból áll.


4. Amikor a belsö szervek annyira leépülnek, hogy nem tudják ellátni a feladatukat, akkor - logikus módon - az illetö belehal. Ha ez a stádium elött kezelik is, akkor is a belsö szervek komoly károsodásokat szenvednek, ezért egészségesek sosem lesznek utána.

2016. okt. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Molyember ***** válasza:
Ők nem fogynak, hanem sorvadnak.
2016. okt. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az anorexiás nem visz be annyit (vagy semmit) amennyit elhasználhatna a szervezet, ami már felesléges tartalékhoz se tud nyúlni; ezért önmagát emészti fel. Pl egy 35-40 kg-os nem fogy ha tovább koplal, hanem sorvad.
2018. nov. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
bocsi had javitsam ki magam; nem fogy hanem sorvad, amikor a mérleg számai csökkennek. Tehát ugyanúgy fogy, de nem felesleges tartalékok felemésztésével.
2018. nov. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kezdetben a felesleges kilók leadása volt a cél, amikor a betegségem kialakult nálam. Kevesebbet ettem, beiktattam a testmozgást. Aztán a kevésből még kevesebb lett, én inni se nagyon ittam/iszom, mert gyűlöltem, hogy a hasam "megemelkedik" a folyadéktól. Vicces ezt így leírva látni :) Amikor már rég elértem a célt, és lapos lett a hasam, jól álltak a ruhák, nem szorított a farmer, addigra már teljesen megszállottja lettem a soványságnak. Csak még 5 felüléssel többet, csak még 5 perccel több taposás... Mire észbekapsz, hogy az amúgy szívből gyűlölt testedzés nélkül is peregnek le a kilók, már a szép ruhák lötyögnek, a csontjaid kiállnak, de úgy, hogy még a fekvés is fájdalmas a puha ágyadban, folyton fázol, folyton éhes vagy, de közben meg nem, mert az agyadban kikapcsoltad az "éhség" gombot, és gyűlölöd, hogy a világon mindenki ehet, mégse hízik, míg te ránézel egy cukormentes kekszre, és már híztál is fél kilót. Nagyon nehéz téma ez. A tested egyébként tudja, hogy a túlélés érdekében mit tegyen takarékra.
febr. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!