Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon rosszul voltam jóga...

Nagyon rosszul voltam jóga órán. Szerintetek mi lehetett a baj? Elmenjek orvoshoz?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, kb fél éve járok forró jógára heti 1x... eleinte nehezen szoktam meg a meleget, meg magamban se bíztam és nem tudtam végig nézni magam a tükörben. Meditációnál féltem, hogy elájulok vagy elalszom.

De már kb 1 hónapja minden oké lett, teljesen stabil vagyok, át tudom adni magam a dolognak...

Viszont az eheti órán nagyon rosszul lettem. Ugyan úgy nem ettem előtte, csak több mint 2 órával, de ittam folyadékot, benn is.. Eleinte jó volt teljesen, aztán az oktató feljebb kapcsolta a fűtést ( szerintem 40 fok biztos volt). Egy idő után azt éreztem, hogy a mély be-ki légzést nem tudom csinálni mert mintha nem kapnék levegőt, furcsán kezdtem látni, pedig ittam vizet rendesen. A szivem minimális megterhelésnél is gyorsan vert néha hirtelen... aztán egyre rosszabbul lettem, mondtam hogy leülnék. Az oktató azt mondta, hogy nem látszik rajtam, hogy ájulás közelébe lennék. De leülés után se lett sokkal jobb... aztán megpróbáltam még részt venni de elég rossz élmény volt..


2016. okt. 8. 10:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Szívprobléma is állhat a háttérben. Vannak nem súlyos ilyen betegségek, pl mistralis prolapsus, amivel simán együtt lehet élni, csak egyszerűen nagyobb terhelés során, főleg ha nagyon melegben vagy, nem tud a szíved olyan gyorsan dolgozni. Én elmennék egy kardiológushoz, hogy kivizsgáljon. Már csak azért is gondolom, hogy nem vércukor meg ilyenek, mert fiatal vagy és egészséges életmódot élsz (gondolom), továbbá nem fehéredtél ki, valószínű pont ellenkezőleg. Amíg nem vizsgálnak ki, hanyagold a forró jogát. A simát viszont nyomhatod:)
2016. okt. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Még mindig divat sajnos a forró jóga. Baromira egészségtelen.
2016. okt. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sima jógát próbáld!
2016. dec. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!