Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fáj a mellkasom tegnap délután...

Fáj a mellkasom tegnap délután óta, lázam is volt alig aludtam, hova mehetnék orvoshoz, egyáltalán kell?

Figyelt kérdés
Tegnap du a bal bordáim alatt erős szúrásra lettem figyelmes rá egy órára belázasodtam, hazafelé sétálva mindkét oldalt úgy szúrt a mellkasom alján mint aki km-et futott. Lepihentem aludni,fáztam és borzasztóan fájt a fejem,fekvéskor nem igazán érzékteltem a szúrást maximum,ha megnyomtam. Később lázcsillapítót vettem be,sírtam is ,mert nagyon féltem ilyen még nem történt velem,borzasztó elesettnek éreztem magam kb felállni sem volt erőm. A lázcsillapításra sikerült elaludnom 2 órára mikor felébredtem már nem szúrt ott a bordák tövében ,hanem a mellkasom szorított,mélyebb levegővételre,de ha megfordultam az este akkoris fájdalommal járt a mellkasomnál kicsit nagyon picit éreztem a vállaimban is,szóval így szenvedtem újra lázas lettem,újabb lázcsillapító. Mostanra még mindig fáj a levegővétel ,ha mélyebb ott a mellkasomnál,de sokkal enyhébb mint este. Kérdés hova menjek orvoshoz milyen osztályra,sürgősségi? Vagy el fog múlni és ne törődjek vele?
2016. okt. 9. 06:40
 1/7 anonim ***** válasza:

dehogyisnem törődj vele!!

a láz és a fájdalom pontosan nagyon jó jelzői annak h vmi baj van.

így látatlanba nem akarok jósolni, na meg több dolog is lehet, szóval mindenképp menj el orvoshoz, és így van, a legjobb, ha a sürgősségire mész, mert a sima ügyeleten sztem sok ellátásban nem lesz részed. egyébként meg eléggé rejtélyes, atipusosnak tűnik az egész (legalábbis így h nem látlak), szóval sztem jó esély van h azt mondják, maradj benn pár napra megfigyelésre, de még mindig jobb, minthogy történjen veled vmi.

2016. okt. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a helyzet fogalmam sincs milyen sürgősségire menjek,7.kerületben lakom kihozta,hogy van egy sürgősségi/ügyelet ,de ott régen jártam már tüszős mandulával és kb olyan mint eg háziorvosi rendelő. PLusz kihozta a Péterffy kórházat,hogy betegellátó ,de leginkább toxikológiai esteket fogadnak. Tanácstaln vagyok.
2016. okt. 9. 06:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Oda menj, a sürgősségi orvosi ügyeletre, ott az orvos meghallgatja a tüdődet és ha kell, akkor átküld a kórházba egy mellkas röntgenre.
2016. okt. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. okt. 9. 07:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, ez egy belgyógyászati probléma: megfázásból eredő tüdő-, esetleg mellhártya-gyulladás. Sürgősen kezelendő, orvos kell neki, gyógyszer és lázcsillapító. Rengeteg kamilla tea, és pihenés, alvás.
2016. okt. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Voltam ezen az ügyeleten,de semmit nem csináltak,semmit nem mondtak,egy nagyon fiatal lány volt az orvos aki miután hallotta,hogy szedek x éve allergiára gyógyszert azt mondta biztos allergia miatt :D olyan vicces,hogy mindig mindent erre fognak,bármi történik ja az allergia...Ennyi erővel én is ülhetnék a helyén... az allergiám semmilyen panaszt nem okoz a gyógyszer mellett így igen érdekes erre fogni.. mondta majd holnap menjek háziorvoshoz és ő adjon beutalót a kórházba tüdő vizsgálatokra. Ennyi volt..
2016. okt. 9. 10:50
 7/7 anonim ***** válasza:

ezért mondtam h ne az ügyeletre menj, mert na ... hadd ne jellemezzem, kiket tesznek oda be.

menj a sürgősségire, és az allergiát meg ne is mondd, ezt én is utálom egyébként, mikor végre találnak vmit, amire ráfoghatnak mindent, és így akkor meg is ússzák, h bármit is tenni kelljen. szóval felejtsd el, nem szedsz semmit és kész, okoskodja csak ki h mi az! rtg, fizikális vizsg, vérvétel és egyebek.

2016. okt. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!