Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben a helyzetben?

Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A férjetek/feleségetek gyógyíthatatlan, sok esetben előbb-utóbb halállal végződő, állandó, napi szintű komoly fájdalmakkal járó betegségben szenved. A betegség külföldön már gyógyítható, ti be is tudnátok szerezni külföldről a megfelelő gyógyszert, de ő nem akarja, ő a magyar orvosok/kórházak terápiájában hisz (akik egyértelműen megmondták, hogy a betegség csak kezelhető, de nem gyógyítható), ebben a külföldi készítményben nem.


Több éve kínlódik, persze ő maga meg szeretne gyógyulni, de valamiért mégis elutasítja ezt az új szert.

Gyakorlatilag a fájdalmak miatt az élete (és a tietek is) alig szól másról, mint a betegségről, és ezt nektek is rossz látni.

A magyar, hagyományos, tüneteket enyhítő gyógyszerek ráadásul komoly mellékhatásokat is okoznak.


A kérdés:

Megpróbálnátok tudta nélkül belecsempészni italába/ételébe az új gyógyszert, kijátszva ezzel a bizalmát, becsapva őt, de kb. 90% eséllyel a teljes gyógyulását (vagy legrosszabb esetben "csak" a betegsége jelentős javulását) hozva, vagy tiszteletben tartanátok a saját döntését, és végignéznétek a szenvedéseit, ami még éveken át tarthat?



2016. okt. 13. 08:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyiket sem. Megmondanám neki, hogy vagy kiköltözünk, én dolgozom, ő meg kezelteti magát az adott helyen a már bevált gyógyszerekkel, vagy kínlódjon egyedül, ha ennyire élvezi a mártír szerepet, de akkor én lelépek. Nem azért mert beteg, hanem mert elutasítja a biztos gyógyulas lehetőségét. Válasszon.
2016. okt. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy a betegsége miatt lelkileg is elég instabil, sok nyugtatót szed. Így ez a szigorú tények elé állítás még egyet lökne rajta a szakadék felé.


De értem, és elfogadom a véleményed.

2016. okt. 13. 09:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki, hogy azzal, hogy nem kezelteti magát, rád sincs tekintettel, mivel ezek szerint fontosabb neki az, hogy magyar gyógyszereket szedjen, és elutasítsa a valószínűleg eredményes kezelést, mint hogy meggyógyuljon, és ezzel megkönnyítse a te életedet, illetve tovább éljen. Nekem nagyon rosszul esne ez a viselkedés, ha mi lennénk hasonló szituban a párommal. Viszont a háta mögött, titokban biztos nem adnék be neki semmit.

Remélem, jól alakulnak a dolgok, jobbulást kívánok a férjednek!

2016. okt. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!