Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezzel az erősen letapadt...

Ezzel az erősen letapadt torokváladékkal mit lehetne kezdeni?

Figyelt kérdés
Beteg voltam, már nagyjából vége, volt a betegségnek hurutos köhögős része is, amikor rendesen felszakadta váladék, most viszont eljött az a pont, hogy kb fél percenként vagy percenként újratermelődik a torkomban ez a sz.ar, és köhögéssel nem, csak nagyon erős krákogással jön fel..ha nem krákogok, rámegy a hangszálaimra és nagyon rekedt vagyok. Nagyon idegesítő, főleg hogy ugye gyakran meg kell ismételni a műveletet...Az orvos Acc-t ajánlott, ami erre a fajta erősen letapadt váladékra semmit nem ér (próbáltam már korábban is). Régebbi megfázásaimnál próbáltam lándzsás útifű szirupot, és volt még egy másik fajta köptető is, de ezek szerintem akkor érnek valamit, amikor még a betegség "felszakadós köhögős" része van. Abból gondolom, hogy nem használtak semmit...
2016. okt. 17. 09:12
 1/3 anonim ***** válasza:
A sok folyadék (víz, vagy langyos gyógytea) segít, hogy fellazuljon a váladék, érdemes ilyenkor többet inni, mint általában. Tudom, mennyire kellemetlen, ráadásul ezen a köptetők sem segítenek sokat, így csak azt tudom mondani, hogy türelem, pár nap alatt túl leszel rajta.
2016. okt. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gargalizálj sós vízzel és szopogass fekete Halls cukorkát, vagy negrot.
2016. okt. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
KÖszönöm a válaszokat, ki fogom próbálni ezeket. Sajnos alapból is küzdök időnként torokváladékkal, és ok nélkül orrfolyással,(állítólag allergiás sem vagyok, pedig régebben kimutatták porra) de fül orr gégészeten sajnos semmi értelmeset nem mondtak ezzel kapcsolatban, azt hiszem ideje lesz felkeresnem egy magánrendelést.
2016. okt. 18. 06:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!