Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ultrahang és MRI vizsgálat...

Gaboryu kérdése:

Ultrahang és MRI vizsgálat között kell-e valamennyi időnek eltelni?

Figyelt kérdés
Vagy a kettőnek (együtt) nincs káros hatása a szervezetre? Az ultrahanggal a vállamat fogja ellenőrizni az egyik ortopéd, az MRI vizsgálatra meg a hátam miatt kell(ene befeküdnöm a csőbe)-ezt egy másik ortopédnál kezeltetem.

2016. okt. 19. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. Egyiknek sincs semmi karos hatasa
2016. okt. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Szeretem mikor valaki úgy kezd el valamit parázni, hogy azt sem tudja mi az...

Nem, nem lesz semmi baj.

2016. okt. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Semmi. Egy déleőtt vagy délután mehet mindkettő vizsgálat egymás után.
2016. okt. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak azért jutott eszembe,mert az első ortopéd még a nyáron mondta hogy a következő ultrahang vizsgálatot 3.5-4 hónap múlva lehet ismét használni,mert "különben károsodás érheti a szervezetet"-ahogy mondta.
2016. okt. 19. 18:43
 5/6 anonim ***** válasza:
58%
Tudod, azért az egyik ortopéd orvosnak elmondanám, hogy közben folyik egy másik vizsgálat is velem kapcsolatban, és rákérdeznék. Mert a gyk valójában nem egy autentikus szervezet, ennek megítélésében. de hát te tudod..
2016. okt. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az UH vizsgálat abszolút nem káros, hanghullámokkal dolgozik (nem sugárterhelés, mint a röntgen), akár minden nap csináltathatnád, akkor sem lenne káros!!! Ezt az ortopéd szakorvosodnak is illene tudnia!

Az MRI pedig mágneses rezonancia vizsgálat, tehát szintén nem káros (maximum, amit adnak vénás kontrasztanyagot, az nem egészséges).

Szóval egész nyugodtan történhet a két vizsgálat egy nap!!!

2016. okt. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!