Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Voltam ma nőgyógyásznál. Elég...

Voltam ma nőgyógyásznál. Elég bunkók voltak így nem mertem inkább megkérdezni. Kaptam egy leletet amire az alábbiak voltak írva. Valaki esetleg érti?

Figyelt kérdés

17,4mm-es endometrium a kis uterusban

Jobb oldali ovarium normális nagyságú és szerkezetű

Bal oldali normálnál nagyobb és nagyobb tüszőkkel telt

(3hónapja nem volt menzeszem.Tegnap nagyon fájt a medencémnél levegőt is alig bírtam venni,illetve mozogni is alig bírtam mert nagyon fájt.Ezért is mentem el.Aztmondták ha 2 hét múlva sem jön meg vissza kell mennem újabb vizsgálatra.Terhességet én személy szerint kizártnak tartom mivel negatív tesztjeim voltak.)

Válaszokat előre is köszönöm!



2016. okt. 20. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Ilyen nincs, hogy bunkók, te pedig nem mersz kérdezni. Telefonálj vissza és követelj szakszerű felvilágosítást.


Komolyan: egy olyan helyen, ahol benned matatnak, ne tűrd el a megaláztatást! És vannak felügyeleti szervek is.



Jobbulást!

2016. okt. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ma már sajnos nem tudok telefonálni.

De köszönöm a tanácsot!

És köszönöm már jobban vagyok picit :)

2016. okt. 20. 15:38
 3/8 anonim ***** válasza:

A leleted értelmezése: 17,4 mm-es méhnyálkahártya vastagság a kis méhben. (ez elég vastag a normálishoz képest, látszik, hogy késik a menzid). Jobb oldali petefészek normális nagyságú és szerkezetű. Bal petefészek normálnál nagyobb és nagyobb tüszőkkel telt.

Valószínűleg a peteérés megtörtént, de nem repedtek meg ezek a tüszők, mint ahogyan kellene és ezek megrekedtek a bal petefészkedben. Mivel nem történt tüszőrepedés így a méhnyálkahártya sem vált le (ezért ilyen vastag), tehát nem jött meg a menstruációd sem. Policisztás petefészeknek (sok apró ciszta a petefészken) tűnik a leleted alapján.

2016. okt. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

Azt mondják 18 mm az endometrium a menstruáció előtt. Ez a méh(uterus) nyálkahártya. Lehet 1-2 nap és megfog jönni. Az alhasi fájdalom is arra utalhat. De nem vagyok orvos, szóval csak tipp.

Amúgy a negatív teszt még nem jelent semmit, nekem 6-7 hetesen lett először pozitiv.

2016. okt. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mensi előtti méhnyálkahártya, bal oldali petefészekben több,egyszerre megérni,kiszabadulni akaró petesejttel. Ezek szerint semmi kóros.

Miért voltak bunkók?-nem derült ki.

Mindenre kérdezz rá legközelebb,ha bunkók,ha nem. Az egészséged a tét.

2016. okt. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinwk!Így már nyugodtabb vagyok :)

Remélem nem ciszta és hamarosan akkor megjön végre.

Hát a babának sem örülnék egyenlőre,de nemhiszem hogy arról van szó.

Egyébként azért voltak bunkók,mert konkrétan kizavartak mert hogy túlórázniuk kell így is(sokan voltak még rajtam kivül). "" Gyorsan öltözzön fel nem érünk rá egésznap.2hét múlva jöjjön vissza ha nem jön meg." Aztán konkrétan hozzám baszták a papírt.Inkább ezért sem kérdeztem.

2016. okt. 20. 21:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezért járok magánrendelésre. Igaz kevés a pénz, de erre összekuporgatom.
2016. okt. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát ha 2hét múlva sem jön meg akkor én is gondoltam arra,hogy inkább magánrendelőbe mennék.

Vagy másik kórházba :)

2016. okt. 21. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!