Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bakteriális fertőzés?

Bakteriális fertőzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Csütörtökön voltam a háziorvosnál, mert fájt a torkom. Azt mondta, hogy garatgyulladás. Akkor még a torokfájáson kívül nem volt más panasz, így nem kaptam rá semmit. Tegnap éjszaka alig tudtam aludni úgy folyt az orrom, illetve köhögtem. Mára az orromból esetenként sárgás zöldes orrváladék, ha nagyon jól köhögök akkor enyhén sárgás váladékot köhögök fel, de az ritka, ma talán 2x volt ilyen. Lázam nincs, nem feküdtem vele, este korán lefeküdtem az elmúlt 2-3 napban, mert nem jól éreztem magam. Szerintetek hétfőn célszerű elmenni a háziorvoshoz megint, vagy túldramatizálom?


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


2016. okt. 22. 22:02
 1/7 A kérdező kommentje:

A torkom csak köhögéskor fáj, amúgy már nem. Meg szédültem délután. Csak a váladékok miatt vagyok bizonytalan, hogy hétfőn visszamenjek-e a dokihoz.


Amúgy fokozottan iszom a mézes citromos teát, igyekszem nem hideget enni inni, szedem a C vitamint erőteljesen, gargalizálok. Tantum Verde szopogatótablettát használok. Kamillával pedig inhalálok.

2016. okt. 22. 22:06
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, a zöldes váladék baktériumra utal,de még akkor sem kell feltétlenül antibiotikumot szedni.Ha nem vagy(leszel)lázas,a torkod nem kezd el fájni,akkor az immunrendszered jól dolgozik. Ha viszont belázasodsz,stb.,akkor feltétlenül menj vissza az orvoshoz!
2016. okt. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm szépen a választ! Megnyugtattál :)
2016. okt. 22. 22:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Jobbulást kívánok! Amúgy amiket csinálsz,szedsz az mind nagyon jó :)
2016. okt. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy dolog, hogy nem szeded az antibiotikumot de k. rva veszélyes szövődményei még lehetnek!!! Szedj brómhexin-t.
2016. okt. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van egy oár gyógyszerellenes amatőr itt. Nyugodtan szedd az antibiotikumot,mert nincs lázad még van baktériumos fertőződés. Egy: nem fertőzöl meg más embereket kettő: kisebb a szövődmények kialakulása három, modern embereknél nem tud kipehenni a szervezet, ezért legyengül a kórokozókkal
2016. okt. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6. Te profi vagy? Ezért írsz butaságokat? Nem minden bakteriális gyulladás esetén kell antibiotikumot szedni! A mai emberek között is vannak olyanok (pl. én,aki legalább 15 éve nem szedtem antibiotikumot és nem azért mert olyan különleges vagyok),akiknek jól működik az immunrendszerük. Felesleges(sőt nem szabad) minden,láz nélküli nátha,megfázás, torokgyulladás esetén rögtön antibiotikummal bombázni az embert,mert így tesszük ellenállóvá a baktériumokat az antibiotikumokkal szemben. A legtöbb ilyen esetben elég lenne a tünetek csökkentése, az immunrendszer támogatása. Ráadásul az antibiotikum szedése mellett nagyon szépen fertőz valaki,amíg a gyógyszer nem fejti ki a teljes hatását. Ez pedig napokba telik. Kedves kérdező,mint körzeti nővér és mint "amatőr",azt mondom,hogy maradj amellett amit eddig csináltál, feküdj amennyit lehet, ha nem szedsz hurutoldót (pl. ACC),akkor azt még iktasd be,mert a zöldes orrváladék arra utal,hogy a melléküregeidben összegyűlt a váladék és nem tud rendesen kiürülni,ebben pedig panganak a kórokozók. Az ACC nem csak az alsó légutakban lévő váladékot segíti kiüríteni,hanem a melléküregekben lévőt is. És megismétlem,ha nem megy fel a lázad, nem kezd el fájni a torkod,akkor nem KELL antibiotikumot szedned!
2016. okt. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!