Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám lenyelni a...

Hogyan tudnám lenyelni a kapszulát és legyőzni a félelmemet? Sos!

Figyelt kérdés
Eddig azt hittem, én vagyok az egyetlen a világon, aki nem képes lenyelni egy kapszulát. Legutóbb egy jó 4 éve lehetett, hogy toroknyulladásom volt és az orvos felírt valami kapszulát, én meg ott próbálkoztam, sírtam is meg minden, végül nem ment. Ez amúgyis sok nehézséget okoz, vitaminból és gyógyszerből is nehéz már olyat találni ami nem kapszula vagy tabletta. Most van egy vitamin, amiről nagyon sok jót hallottam ismerőseimtől is, nagyon rámférne, mindenképpen ki akarom próbálni, de az is kapszula és nem a legkisebb. Nagyon fontos, valaki tudna valami trükköt vagy tanácsot mondani, hogy hogyan tudnám legyőzni a félelmem és bevenni azt a kapszulát? Valamilyen trükk, ami nem a hagyományos hogy vízzel beveszem?
2016. okt. 24. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Milenne ha kivágnád a kapszulát és a gyogyazert lenyeled
2016. okt. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy kanál joghurttal próbáld meg, hátha...

De igazából az lenne a legjobb, ha fogod és lenyeled, és rájössz, hogy semmi bajod nem lesz tőle.

Tesóm is pont ilyen, mindent csak folyadékban tud bevenni, és ha tablettát kell szednie, utána napokig "fáj a hasa", és minden baja van.

Egyetlen jó megoldás van, ha szedni kezded a tablettát, és legyőzöd magadban ezt az irreális félelmet.

2016. okt. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ugyan trükköt, praktikát javasolni nem tudok, azonban ha úgy érzed, ez a félelem problémát okoz a mindennapjaidban, és szeretnél tőle megszabadulni, akkor keress fel egy kognitív viselkedésterapeutát, egy rövid terápia keretében valószínűleg eredményesen kezelhető ez a fóbia.
2016. okt. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1.Egyél gumivitamint, az olyan mint egy gumicukor, nem kell ezzel küzködni, vagy esetleg cukorbevonatosat, az nem keserű


2.Én kiskoromban a Daedealont mindig csak kenyérbélbe bögyörészve tudtam lenyelni, úgy nem kell attól félni hogy kioldódik a nyáladban és keserű lesz.

2016. okt. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Néhány éve még én is ezzel küzdöttem, ma már a legnagyobb kapszulákat is lenyelem. Egyszerűen csak ne arra figyelj, hogy most mit kellene lenyelned, hanem egyszerűen csak nyelj egyet, mintha simán vizet innál. Minél jobban rágörcsölsz, annál szűkebb lesz a nyelőcsöved, de hidd el, csak egyszer kell rászánnod magad, utána rutinná válik.
2016. okt. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!