Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka hogy még...

Mi lehet az oka hogy még mindig pattanásos, mitesszeres az arcom pedig már elmúltam 20?

Figyelt kérdés

Nem annyira vészes a helyzet, de elég látványos és alapozó nélkül nem szívesen megyek utcára pedig már szeretném elhagyni az alapozót mert utálom. Olyan 15-16 éves koromig tökéletes porcelánbőröm volt, utána jött egy korszak amikor tele volt de csak a homlokom, sehol máshol nem volt még mitesszer se, de a homlokom tényleg nagyon csúnya volt. Utána hirtelen elmúlt, szinte egyik hétről a másikra, a hegek gyorsan 1-2 hónap alatt begyógyultak és olyan volt a bőröm mint előtte. Egy ideig semmi gond nem volt, utána 19 évesen ismét előjöttek, tehát tavaly. Nagyon csúnya volt a bőröm, az állam és a homlokom volt a kritikus terültet. Meg az arccsontom és ottani hajvonalam környéke. Most nyáron egy kicsit enyhült, általában csak mitesszerek voltak meg 1-2 nagyobb de azok elég csúnyák. Most megint csúnya, a homlokom, az orrom mellett az arcom, a szám környéke, az arccsontom tele van. Nem hatalmas sebes aknék, de van pár nagyobb, amit muszáj kinyomni így sebes lesz, és egyre hegesebb a homlokom is, tehát van már pár ilyen bemélyedő heg amitől a legjobban féltem. Mert oké, elviselem őket, egyszer úgy is elmúlnak. De a hegekkel, a mély hegekkel nem lehet mit kezdeni.

Kipróbáltam kétféle arctisztítót, élesztőpakolást meg élesztőt belsőleg, egy sprayt hegekre, körömvirágkrémet, sima gyógyszertári krémet, mitesszertapaszt, Bepanthent hegekre, feketeszappant, kecsketejszappant, szolit.

Semmi se segített, csak minimálisan. Ugyanúgy folyamatosan jönnek ki. Nyáron mindig jobb viszont valamiért, lehet hogy a nap miatt, vagy mert többet izzadok. Az alapozót mindig lemosom normálisan. Két kezemen meg tudom számolni hányszor fordult elő hogy hogy alapozóban aludtam.

Egyébként nem zsíros a bőröm, hanem normál. Nem tudom tényleg mi oka lehet, valami hormonális dolog vagy nem tudom tényleg elképzelni már.

Vérvételen is voltam és semmi rendellenességet nem mutatott.

Bőrgyógyászon gondolkodtam még, de talán nem venne komolyan mert annyira azért nem vészes a helyzet hogy gyógyszert írjon meg stb, de nem szép. Csúnya a bőröm, alapozó nélkül vállalhatatlan. :(

Annyira jó lenne már alapozó nélkül kimenni az utcára, főleg nyáron, napozni meg stb.

Nyáron is végig alapozóban voltam még 40fokban is, alatta meg izzadtam és mindig raktam fel a púder rétegeket gondolom nem tett jót, de ez van...

Az a furcsa hogy tesómnak is csak a homlokán volt meg az állán, de neki sokkal több mint nekem viszont egy év alatt lecsengett. (15 éves volt) Én meg már mióta küszködök és már 20,5 éves vagyok.


2016. okt. 24. 22:59
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt hozzátenném még hogy nagyon későn érő vagyok, tehát 15 évesen jött meg, meg olyan 16 éves koromban kezdett el nőni a mellem is stb, lehet ez még az elhúzódó tinédzserkor?
2016. okt. 24. 23:04
 2/4 anonim ***** válasza:

ilyenkor szoktak fogamzásgátlót feliratni, de ne tedd!!

táplálék-intolerancia! vizsgáltasd ki és ne egyél bizonyos dolgokat, általában a glutén és a tejtermék (sajnos a csoki is benne van!) okozza, esetleg tojás, szója vagy egyéb.

ha nincs türelmed (hangulatod, időd, pénzed, stb) az orvosra, kezdd el magadtól kihagyni valamelyiket 1-2 hónapra, és figyeld a változást.

2016. okt. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én 40 (!) évig voltam pattanásos, vártam valamiféle csodára, hogy egyszer majd rendbejön a bőröm. Két szülés után se változott. Közben kiderült, hogy hormonproblémáim vannak. Aztán rájöttem, hogy nem bírom a tejet, és elkezdtem csökkenteni a fogyasztását, attól javult egy kicsit. De a tuti az volt, amikor teljes étrendváltoztatást hajtottam végre, már nem eszek semmi cukrot, gabonaféléket, tejterméket, szóját, minimális feldolgozott ételt, és kerülöm a gyógyszereket. A bőröm gyerekkoromban volt utoljára ilyen tiszta. Semmit nem kenek rá, most már sminket sem használok. Nagy ritkán 1-2 pattanás kijön, ha pl. tejes ételből eszek egy kicsit, tehát én biztos vagyok benne, hogy nálam a tej a fő ok.
2016. okt. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ETKEZEEEEEEEEEEES!!!


kenheted az arvak konnyet is magadra, ha $zar a kajalasod a borodon fogja a tested eloszor kifejezni nemtettszeset


a borod a legnagyobb szerved, sok mindent kibir, de azert neki is vannak hatarai


a mindenfele vegyszerek es egyeb mergek amikkel erintezik a borunk nap mint nap (kremek, smink, parfum, vegyszerek, smog, stb) NEM karositjak annyira mint az amit beteszunk a szankba


az etkezeseden valtoztass es figyeld az eredmenyt!

2016. okt. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!