Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 14-15 évesen mennyi az a napi...

14-15 évesen mennyi az a napi alvásidő, ami szükséges?

Figyelt kérdés
Én tavaly napi 8-9 órát szoktam aludni, de mióta koleszos vagyok lecsökkent napi 6-7-re, de inkább 6-ra, mert a szobatársaim mind nagyon későn fekszenek, és nem tudok elaludni a fénytől ami a telefonokból jön illetve a beszélgetésüktől. Annyira félek, hogy ez az alváshiány ki fog hatni a tanulásra, és így is folyton fáradtnak érzem magam, és attól tartok ez csak romlani fog. Mit tegyek? A füldugó nem segít, teljesen haszontalan. A válaszokat előre is köszönöm! És bocsi ha rossz kategória.

2016. okt. 26. 00:14
 1/6 anonim válasza:

Megpróbálhatsz velük beszélni, megkérheted őket, hogy legyenek halkabban. Esetleg másik szobába nem mehetsz át?

Egyébként én nagyon keveset, napi 5-6 órát alszom, ami nagyon rossz, alig élek a suliban, viszont a tanulmányi eredményeimmel nincs gond.

2016. okt. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Emberfüggő, de neked nyilván jóval több kell, mint amennyit most alszol. Nem csoda, 6 óra viszonylag kevés embernek elég.

Ha a falnak fordulsz és valami nagyon lágy zenére alszol, az sem jó? Jobb ötletem nincs, mert gondolom, nem fogják abbahagyni a beszélgetést, csak mert te szeretnéd, ez nem életszerű. A telefonok fénye nagyon kicsi, nagyon érzékeny lehetsz ezekre. Én fáradtan állva, zajban, nappal is lazán el tudnék aludni.

Illetve van még egy ötletem, bár nem tudom, a te esetedben mennyire értelmes. Biomelatonin tabletta. Gondolom, a zavaró tényezők miatt a melatonintermelésed nincs topon, de ehhez nem értek. A párom ilyen tablettával tudott csak rendesen aludni nappal, amikor éjszaka dolgozott, de lehet, hogy nálad is érne valamit. De nem ideális sehogysem, részvétem, ha nem tudod megváltoztatni a körülményeidet.

2016. okt. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doki ilyen idos koromban (4-5 eve), hogy kell meg a 10 ora a szervezetnek. Vehetnel ilyen szemfedot, mint a filmekben a cicababaknak, tudod. :D
2016. okt. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen a szemfedő már megfordult a fejembe :D megpróbálok beszélni velük, meg megkérdezem azt a tablettát. Másik szobába semmiképp nem akarok menni, mert mind a 6-an osztálytársaim (7-en vagyunk a szobába).
2016. okt. 26. 16:18
 5/6 szamo77db ***** válasza:
A 8-9 óra feltétlenül kell. Borzasztó lehet ilyen körülmények között tanulni, készülni a másnapi feladatokra.
2016. okt. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A tanulás nem okoz problémát, az jól megy egyenlőre. Kizárólag az alvással vannak itt gondjaim. De remélem az is megoldódik valahogy :)
2016. okt. 26. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!