Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Túlzott kávéfogyasztás? 15/F

Benjiro Hungaria kérdése:

Túlzott kávéfogyasztás? 15/F

Figyelt kérdés
Reggel 5-kor kell kelnem, hogy a gimnáziumba 7:30-ra beérjek Budapestre, ahonnan délután 4:30-kor érek haza. Este 11 óra fele szoktam lefeküdni, mert hamarabb nem tudnék. Ez miatt nagyon fáradt vagyok, és kávézok. Reggel, a suliba beérve az autómatából veszek egy cappuccino-t, majd az első óra után is egyet, ezt követően pedig még két alkalommal. Erre naponta sajnos elég sok pénzt költök el, pontosan 440 forintot, de a kérdésem az, hogy ez ártalmas-e? Nem vagyok tőle rosszul, jól esik, sőt, szégyenlem, de egyre inkább azt kell hogy mondjam, hogy rászoktam.

2016. okt. 30. 12:16
 1/6 anonim válasza:
Igen. Sajnos ebbol lehet egszsegugyi problemad. Probald csokkenteni az adagot vagy valamivel helyettesiteni, de ami a leg egeszsegesebb lenne ha rendesen aludnal (probalnal) :) tenyleg csinalj valamit :) sok sikert
2016. okt. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Próbáld át rendezni a pihenődet. A sok kávé fogyasztás nem jó hosszú távon. Persze az automatából való kávé az nem túl veszélyes, kevés benne a ható anyag.
2016. okt. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Quatermain ***** válasza:
Igen. Szerintem igyál meg reggel egyet meg ebéd után és az elég is arra a napra és este nem lesz semmi hogy ne tudnál hamarabb elaludni. Nem fogod annyira az egészségedet károsítani, kevesebbet költesz és ébren is tart valamennyit.
2016. okt. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Inkább igyál otthon reggel egy igazi, jó kávét éa hanyagold a suliban a capuccinót, egyél helyette gyümölcsöt, almát, banánt, kivit, mandarint.
2016. okt. 31. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy otthon nem szabad.
2016. okt. 31. 10:17
 6/6 anonim ***** válasza:

"Reggel 5-kor kell kelnem, hogy a gimnáziumba 7:30-ra beérjek Budapestre, ahonnan délután 4:30-kor érek haza. Este 11 óra fele szoktam lefeküdni, mert hamarabb nem tudnék. "


Így maximum napi 6 órát alszol, mínusz az elalvásig eltelő idő, szóval inkább 5 és felet jó esetben. Ez baromi kevés. Nekem ne mondd azt, hogy 2-3 ilyen nap után nem dőlnél ki már a fenébe este 8-kor is akár. Több alvás, az a megoldás. Van a fáradtságnak az a szintje, amin a kávé egyáltalán nem segít, csak inkább gátolja az elalvást. Igazából lehet, hogy itt is ez a helyzet. Ennyi koffein nagyon lassan ürül ki.

2016. nov. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!