Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 5. Napja van bent a branül,...

5. Napja van bent a branül, tudtommal 3 napig lehet bent maximum. Hiába könyörgök már 2 napja hogy cseréljék ki mert fáj, egyszerűen nem hajlanóak. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
2016. okt. 30. 22:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez milyen korhaz?
2016. okt. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Baja
2016. okt. 30. 22:30
 3/9 anonim ***** válasza:

A branül tovább is maradhat, mint 3 nap, de ha fájdalmas és piros, akkor esélyes, hogy begyulladt a vénád. Ez nem túl gyakori, de előfordul. Okozhatja fertőzés is - ha pl. nem figyeltél a szárazon tartásra - akár magad is elfertőzhetted.

Cukorbetegeknek nagyobb eséllyel gyullad be a vénájuk.


A lényeg, hogy ebben az esetben ki kell venni és kezelni kell a gyulladt vénát.

2016. okt. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Orvosnak mondtad már? Vagy csak nővérnek? Az orvosnak jelezd mindenképp. Ha fáj, és ráadásul még piros is, akkor valószínűleg begyulladt.
2016. okt. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen szóltam már az orvosnak, rá is nézett szerinte nem fájhat... szerintem meg igen mert én érzem, de mindegy.
2016. okt. 30. 22:45
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként nem áztattam el, figyeltem rá. Tegnap azt mondták azért fáj mert nem használom azt a kezemet, ezért elkezdtem rendesen használni, hát rosszabb lett. A bőröm körülötte szinte forró, viszket és égő fájdalmat érzek.
2016. okt. 30. 22:47
 7/9 anonim ***** válasza:
Tegyél panaszt a betegjogi képviselőnel, vagy mondd, hogy panaszt fogsz tenni.
2016. okt. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt 1 hetig is az utolso napokban kezdett el fajni de amugy meg nem kellene ugyh rosszul lettel megszurva
2016. okt. 31. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha rosszul lett volna szúrva,akkor nem 5 nap után kezdene gond lenni vele.Egyébként valóban hivatalosan 72 óráig lehet bent egy branül,utána cserélni kell,de ha nem okoz panaszt,van,hogy tovább bent hagyják,mert a betegek sem szeretik,ha csak protokollból szurkálják őket.De annak jele van,ha gond van vele.A gyulladásnak vannak tünetei,amik kívülről is láthatóak,nem csak érezhető.Hova van szúrva a branül?
2016. okt. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!