Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A laborleletemben a KRN szám...

A laborleletemben a KRN szám maximum értéke 113 lehet azt hiszem és nekem 130, ez mit jelenthet illetve mennyire súlyos és mi okozhatja?

Figyelt kérdés
2016. szept. 22. 09:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Kreatinin a neve, nézd meg google-ban, a 130 ennél az értéknél nem számít magasnak.
2016. szept. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A vizsgálat előtti napokon fájt af ejem ezért bevettem valamit fejfájásra és az utóbbi napokban nem ittam meg napi 3 liter vizet és cukorbeteg is vagyok. Lehet ezek miatt nőtt meg kicsit az érték?
2016. szept. 22. 09:18
 3/8 anonim ***** válasza:
A vesefunkciót mutatja. Ez nem túl magas érték, lehet attól simán, hogy kevés folyadékot fogyasztottál. Kontrolláltasd le úgy, hogy előtte jó sokat iszol.
2016. szept. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az elmúlt napokban csak 1,5 litert ittam maximum.
2016. szept. 22. 09:58
 5/8 anonim válasza:
A kreatinin a fehérjét jelenti ez még nem magas. A kreatinint a Gfr számmal szokták nézni, mert ha alacsony akkor vesebetegséget jelent. A Gfr számod mennyi?
2016. szept. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Minden a normális értéken van.

A + jelet a leletben csak a Húgysav és a KRN-nél volt található.


De gondolom a húgysavat az is okozhatta, hogy múlt pénteken/szombaton sok kolbászt ettem (2rúd).

2016. szept. 22. 10:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a házidokiddal kellene beszélned, az alap infót leírtam, ez az érték nem mutat semmi súlyos dolgot, azt pedig csak a házidokid tudja, h milyen egyéb betegségeid vannak, ami befolyásolhatja ezt az értéket, stb.
2016. szept. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az hogy megettél két rúd kolbászt nem viszi fel a húgysavat. Sokan nem tudják mi mit jelent, azért irtam a Gfr számot azt nem szokták +,- al jelezni azt csak odairják. Tudom mivel nekem is a Gfr számot meg a kreatinint nézik krónikus veseelégtelenségem van. Az előttem lévő válaszadó jól írja keresd fel a háziorvosod.
2016. szept. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!