Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 21 Éves fiu vagyok, sokszor...

Asd4asd123 kérdése:

21 Éves fiu vagyok, sokszor szúr a szivem, mitől lehet?

Figyelt kérdés
21 Éves fiu vagyok, tobb honapja, erzem hogy reggel mikor felkelek, rá egy fél órára elkezd szurni, nyomni, szorítani a szivem, neha nagyon beszúr, akkor megijedek, hogy most szivrohamot kapok, orvosnál voltam, aztmondta, hogy nincs semmi bajom, de én érzem, hogy szúr, mitől lehet, mit tegyek ellene?

2016. nov. 1. 23:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyen nekem is szokott lenni. Nem a szíved szúr, és szívrohamot sem fogsz kapni. A levegő szorul beléd, és ezt érezzük szívszúrásnak. Rossz légzés az oka. Idővel majd megszűnik, főleg ha elkezdesz sportolni, és nem streszelni.
2016. nov. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 |Orfeusz| ***** válasza:
Az orvosnál jobban biztosan nem tudjuk megállapítani. Ha a vérnyomásod rendben van (és gondolom rendben van), nem kell mitől aggódni. Nekem is van néha ilyen (sokkal ritkábban), nem kell tőle megijedni.
2016. nov. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem szúr a szíved, meg nem is fáj, az nem tud fájni, szívroham tünetei is teljesen másképp mutatkoznának.

A szúrés oka rossz légzés, de inkább tüdővel, légzéssel kapcsolatos probléma, menj orvoshoz és kérj beutalót tüdőgondozóba szűrésre.

2016. nov. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Garpe ***** válasza:

Esetleg valami mozgásféle (reggeli torna), netán légző gyakorlatok.

Esetleg változtass, hogy mikor és hogyan kelsz föl (órára, telefonra, zenére, ébreszt valaki, vagy csak spontán amikor megébredsz, szépen lassan kimászol az ágyból vagy azonnal felpattansz)

Azon is érdemes gondolkodni, hogy nincs-e valami ami stresszel téged, esetleg valami félelem, akár lehet lelki eredetű dolog is.

2016. nov. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

20 éves korom körül nekem is volt ilyen. Nagyon makacsul megmaradt, de nem találtak semmi szervi okot. Sokat olvasgattam, bár akkor még nem volt net, végülis azt találtam egy orvosi könyvben hogy van ilyesmi idegi alapon, valóban a stressztől. Nem nagyon értettem akkor még, azóta eltel 18 év és már nagyon ritkán szúr a szívem, de véletlenül találtam a refluxom kapcsán egy információt arról, hogy a gyomorszáj mögött helyezkedik el a szívideg és a gyomorsav irritálhatja, egyszerűen áthúz, valahogy így írták. Van egy refluxos büfögésem, olyankor még a szívritmusomba is bezavar. Fájdalmat már ritkán okoz. 20 éves korom körül viszont olyan szívfájdalmaim voltak, nem egyszer olyan fájdalom volt, mintha kést szúrtak volna a szívembe. Iszonyatos volt és utána én is állandóan rettegtem. Mióta olvastam ezt a szívideges dolgot, simán el tudom képzelni, hogy 20 éves korom körül a gyomorsavam okozta a szívfájdalmaimat a szívidegen keresztül és a valódi ok valóban az idegeskedés, szorongás volt, ami miatt több volt a gyomorsavam. Ha most lennék 20 éves, csinálnék egy savlekötő kúrát, hogy megtudjam, tényleg az okozta-e. De nagyon nem vagyok gyógyszerpárti, szóval a gyógyszerre nem szabad rászokni, főleg hogy még több savtermelésre serkenti hosszútávon a gyomrot. Egyszerűen nem szabad idegeskedni feleslegesen. A szívideg miatt egyébként a reflux lehet veszélyes, de szerintem hogy valaki emiatt haljon meg, nagyobb esélye van megnyerni a lottó ötöst.


Szóval nincsen semmi komoly baj, be kell fejezni a stresszelést. Én volt, hogy annyira bepánikoltam, hogy lezsibbadt a fél karom is és szorított a szívem. Soha nem találtak semmi szervi okot. EKG, esetleg szívultrahang, plusz infarktust vérvétellel is ki tudnak mutatni, de hidd el, szinte 100%, hogy ugyanaz a bajod, mint nekem volt.

2016. nov. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Hozzateszem 2 éve dohanyzom, napi 6-10 szál cigi, 6 éve kondiba jarok, rendszeresen, mozgok, sokat vagyok levegő. Oo stressz talan, nemis tudom, tippmixelek 10-20 ezres tetekkel, nyerek sokat, es nem allandoan, het 1-2 szer, persze amikor mennek a meccsek sokat izgulok kozbe, de nemvagyok fuggo, csak ha van valami meccs ami tetszik azt jatszom meg, onbizalmam nagyon lesullyedt most, es a lanyok is atbasztak az agyam mostansag 😁 amiatt is sokat idegeskedem. 😞
2016. nov. 2. 11:15
 7/7 A kérdező kommentje:
Munkahelyem sajnos nincs, most vegeztem el a technikusi iskolat 2 hete, es ugyallapodtunk meg ithon, h teli idoszakot meg segitem ithon a csaladi vallalkozasba, ez igazabol annyi h delutan 2-3-4 orat segitek, igazabol egykis ajandek szunet ez most nekem  Es emiatt, igen ejfel-hajnali2 ig fentvagyok, es 9-11 ig alszok, nem ebresztőre kelek.
2016. nov. 2. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!