Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek egy 72 kilón nőn...

Szerintetek egy 72 kilón nőn meglátszik 4-5 kg fogyás? 162 cm alacsony.

Figyelt kérdés

Szerintem nem, de a kollégám szerint igen.

Nem kövér, de azért van rajta felesleg.

Bár BMI szerint mindkét érték normál. (72, ill 68 kg)



2016. nov. 3. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Én 173 centivel voltam ennyi, és rajtam is meglátszott, amikor 68ra lement! :)
2016. nov. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Te is észrevetted, vagy csak mások?

Esetleg ennyit érzel már a ruhákon is?

Azért -1 ruhaméretnek még nem felel meg, ugye?

2016. nov. 3. 17:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is, és mások is szerencsére! :) Nadrág méretnél már simán jelentett egy méret különbséget, felsőknél nem :) De gondolom ez attól is függ, kinek hova rakódott előtte :)
2016. nov. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, biztos hogy függ az alkattól.

De azért ez így furcsa... 4-5 kiló jelent egy méretet.

A 72 kilóhoz jelenleg 40-es ruhaméret tartozik. Vagyis tartozott.

Akkor a 68-hoz már 38.

64 kilóhoz 36.

60 kilóhoz 34.

56 kilóhoz 32.

52 kilóhoz 30????

Az már kisgyerek méret, nem is egy serdülő kamasz.

Szóval ezek alapján kétlem, hogy ennyi kiló egy méretet jelentene.

Ez a magasság szerintem az 52-56 kiló súllyal csinos, az még nem sovány, de nincs is rajta felesleg.

Márpedig évekkel ezelőtt ehhez a súlyhoz 36-os ruhaméret tartozott.

Ezek alapján a 20 kiló súlykülönbség között 2, maximum 3 ruhaméret van, de nem 5.


Azt tudod, hogy sok nagyobb divatcég, főleg fast fashion boltok szándékosan kisebb méretet varrnak a ruhába, hogy ezzel a hiúságodat legyezgessék? Hogy azt hidd, milyen vagány vagy, hogy még mindig S-est hordsz, miközben az valójában már rég L-es.

Így tudat alatt egy pozitív kép rögzül az agyadba erről a boltról, és legközelebb is bemész, mert onnan tudod, hogy a múltkor vidáman jöttél ki.

Más helyekre meg bemész, és ha ott az L, XL jó rád, akkor kijössz, és annyival lerendezed, hogy "Ezek hülyék!".


Arról nem is beszélve, hogy volt olyan, hogy egyszerre, egy nyáron volt S-es, és XL-es felsőm is, és mind a kettő épp a méretem volt, kényelmes volt.

Szóval kb ennyit jelentenek a méretek.

2016. nov. 3. 19:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez ismerős sajnos, tényleg elég furák a méretezések. :D Felsőkből nekem is van, még ugyanabból a márkából is XS-es is és XL is :D
2016. nov. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!