Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Alacsony, hízékony, ülő...

Alacsony, hízékony, ülő munkát végző nő vagyok. Milyen étrend kéne, hogy ne hízzak tovább? (23/N)

Figyelt kérdés

Ülő, számítógépes munkám lett. Van, hogy napi 10 - 12 órát is itt kell töltenem!, nagyon kicsi megszakításokkal persze (sokszor már a fejem is fáj, de mindegy, nem panaszkodom, nem erről szól a kérdés).


23 éves, 156 cm vagyok, most 50 kiló, de eléggé hízékony.

Az étrendem nem változott, de mióta nincs elég lehetőségem mozogni napközben, este pedig már a háztartási, konyhai teendők miatt nem tudok eljárni itthonról, híztam 7 teljes kilót pár hónap alatt! Nagyon kiakaszt a dolog, rögtön a csípőmre, combomra, karomra jött föl, amit már sikerült szépre lefogyasztanom. Mikor 43 kiló voltam (tudom, kevésnek hangzik de mikor ennyi voltam, elégedett voltam magammal, lapos volt a hasam, nem rezgett rajtam háj) sokkal fittebbnek, szebbnek éreztem magam, még az arcbőröm is tisztább volt. Ugyanúgy étkeztem mint most, most se nassolok, semmi, csak sokkal pörgősebb voltam.


Változtatnom kell a táplálkozáson, az tuti, nem vihetek be annyi kalóriát, mintha a korábbi munkahelyemen volnék.


Szerintetek egy alacsony, hízékony, keveset mozgó nőnek milyen étrend kéne?



2014. okt. 18. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Zöldség hússal pl, minél kevesebb köret (rízs, krumpli,) fehér kenyér, szénhidrát.

Akár egyszer ki is számolhatod valami kalória táblázattal, hogy kb mennyit égetsz el egy munkanap és mennyit viszel be a rendes étrendeddel.

2014. okt. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Feher kenyer?! A leghízlalóbb dolog..


Kerdező te a builder.hu oldalon olvassgass. Ott le van írva es kiszamolhatod mennyi kaloria es mibol kell..

2014. okt. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A fehér kenyeret az első a minél kevesebbre értette...

Szerintem inkább nulla, de ki mit tud megvalósítani.


Kérdező, szerintem csökkents a szénhidrátot, főleg a gyors felszívódásút. Nekem ettől automatikusan csökken a kalóriabevitelem, nem is csoda.

Jó lenne, ha tudnál mozogni, legalább röviden és intenzíven, hétvégén pedig többet, a mozgás az egészség szempontjából is fontos, de nekem a közérzetemre is komolyan hat, hiányzik, ha semmi nincs... Friss levegőre is szükségem van... Gondolom, az másoknak se árt :)

2014. okt. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!