Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az igaz hogy a sok számítógépe...

Az igaz hogy a sok számítógépezés és a videojátékok rossz hatással vannak az idegrendszerre?

Figyelt kérdés
2016. nov. 4. 13:51
 1/6 SrOwV válasza:
Ez csak tőled függ.
2016. nov. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól függ. Rám rossz hatással van, mert mindentől idegbeteg leszek, de ha nem vagy egy ideges fajta akkor nem.
2016. nov. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 |Orfeusz| ***** válasza:
100%

Játék- és személyfüggő.

Ha stresszt okoz, akkor nem tesz jót. Ha kikapcsolódásként éled meg, akkor nem károsabb, mint a tévézés vagy az olvasás.


Én például nem szoktam stresszes játékokkal játszani, nem leszek tőle ideges, néha egy kis adrenalinlöket van benne. Az öcsém viszont csapkod meg kiabál játék közben, neki biztosan nem tesz jót :D

2016. nov. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2016. nov. 4. 15:00
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Üdv!


A képernyő sokáig történő bámulása mindenképp. A TV nézésnél szerintem kicsit erősebben, mivel jobban belefeledkezel, ráadásul a látóteredet is általában jobban kitölti. First Person View típusú játékoknál különösen, hiszen agyad csupán a szemedtől kapott információk próbálja belehelyezni (feltalálni magát) olyan helyzetben, amiről pl az egyensúlyzó szerveid nem adnak jelzést. A szem izmok fokuszálása, mozgása stb sincs szinkronban a tapasztalt látvánnyal (a való világban megszokottakhoz képest). Ez különösen a sztereoszkópikus képek (helytelenül 3D-nek nevezett megjelenítées) estén igaz, de a nélkül is elég kellemetlen. Ezek mind visszahatnak az idegrendszerre általában is.

Nyilván kóros tünetek igazán csak mértéktelen "fogyasztás" esetén feltűnőek, de ha odafigyelsz biztos vagyok benne, hogy észreveszel apróbb hatásokat, mindenféle téres. pl: figyelem, emésztés, alvás, szellemi teljesítmény, lelki állapot.

A hagyományos Indiai orvoslás (ayurveda) szerint a szemet terhelő gyors folyamatos látványváltozás jellemhően a szervezet egyensúlyi állapotát a "hideg, száraz, nyugtalan" irányban mozdítja el. Ráadásul ezek azok a tényezők a mik az emésztő rendszeren keresztül 75% felelőssek a betegségek kialakulásáért. Ezeket a tényezőket érdemes ellensúlyozni tudatosan. Meleggel, folyadékkal, nyugalommal. A hatás mértéke alapvetően alkat függő. Ha eleve vékony, zizi, gázós alkat vagy hamar eljuthatsz a kóros tünetekig. Ha inkább nehézkes, lassú, vizsenyős akkor a kihülésre kell különösen odafigyelni....

stb

2016. nov. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Játék függő a dolog, de akár pszichésen is elég komoly változást okozhat. Anno volt egy játék a carmageddon, amiben az autóversenyt 2 féleképpen lehetett megnyerni, vagy összetöröd az összes ellenfeled autóját vagy az adott pályán te leszel a leggyorsabb, e mellé pedig ketyeg egy visszaszámláló, időt pedig sérülések okozásával, például a gyalogosok elgázolásával szerzett az ember. (Most jött ki a játék remakeje.) Szóval pszichésen annyira átmosott a játék, hogy normál autónál is azt vettem észre, hogy ingerem van arra, hogy felmenjek a járdára és elüssek néhány embert, ilyesztő volt, ezért kb. 1 évig nem vezettem autót, kellett ennyi idő a visszarázodáshoz.
2016. nov. 11. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!