Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Epeműtét után 1évvel normális,...

Epeműtét után 1évvel normális, hogy még mindig gyakran van hasmenésem?

Figyelt kérdés

Májusban lesz egy éve,hogy egy pár mm-es polipot eltávolítottak az epémről,szóval az epét bent hagyták.Olvastam róla és magam is tapasztaltam,hogy az egész emésztés felborul ilyenkor. De azóta rendszeresen,vagyis kb. 7napból 5napon hasmenésem van. Van olyan nap,hogy eszek és pár perc múlva már ülhetek is a wc-re,jön ki minden :/ Ha 5x eszek,5x mehetek... Az étellel nincs nagyon összefüggésben,mert már kalkuláltam,de nem csak bizonyos ételeknél jön ez elő,hanem mindig mástól.Igaz anno a műtét után nem nagyon tartottam be az előírt diétát /fűszeres ételek és alkohol kerülése/... Ez a hasmenés az epeműtét miatt lehetséges,vagy más bajom (is) lehet?! Már kezdem kissé unni a dolgot és persze kellemetlen is,ha épp egy étteremben vagy pizzériában jön rám a dolog,miután ettem!

Eredetileg a veséim fájtak,ezért mentem orvoshoz;akkor találták a polipot ultrahangon az epémen. A vesémmel semmi problémát nem találtak,a vérképem is jó volt. Nem lehet,hogy mégiscsak a vese van összefüggésben az emésztéssel?! Sokszor sok a savam is;ez is okozhat hasmenést.De hogy ilyen sűrűn és ilyen régóta.... :(

Azok válaszait várom,akik átestek vagy hasonló problémán,vagy épp egy epeműtéten! (Normális) válaszaitokat előre is köszönöm. 27/F


2010. ápr. 28. 15:30
 1/2 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az én epémet eltávolították, de a hasonló tünetek kezelésére savlekötő gyógyszert kaptam. Természetesen a zsírszegény táplálkozás,a fűszermentes és rostokban gazdag ételek esetleg készítmények fogyasztása elengedhetetlen.A te eseted azért más, hiszen megvan az epehólyagod.Mindenképp menj orvoshoz, mert rengeteg kiváltó ok lehet és bizony elég komoly gond is lehet belőle.Nem szerencsés dolog ilyen esetben találgatni.A fent leírt táplálkozási szabályt, sajnos a hátralévő életedben, be kellene tartani, nyugi én sem tudom és sokszor megfizetek érte:D Írhatnám én neked, hogy mit ettem, ittam, szedtem, mi segített, mi nem, de ahány ember annyiféle reakció és eset. Tehát irány az orvos.Jó egészséget.
2010. ápr. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő választ! :D
2010. ápr. 28. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!