Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van értelme a drága matracoknak?

Van értelme a drága matracoknak?

Figyelt kérdés
Most szeretnék egy új ágyat venni, mivel a mostani nagyon rossz. Nagyon drága matracokat találok az ágyhoz, leginkább a jó ortopéd tulajdonságok vagy az egészséges alváshoz címszavakkal. Biztosan van szerepe a matranak az alvás minőségében, de mennyi? Megéri 60 000 Ft-ért venni egy ilyen elvileg egészségesebb matracot vagy nincs sokkal több haszna, mint egy kényelmes 25 000 Ft-osnak? Tapasztalatok, vélemények érdekelnének.
2016. nov. 21. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Én az ágyamat magam csináltam. Keretnek OSB lapot szabattam OBI-ban. fedőlapot kicsit vastagabbat vágattam, mert a 8-as OSB hajlamos bemélyedni. A szivacsot is méretre vágattam, 13 centi vastag, nem emlékszem pontosan, de olyan 11 ezer forint körül megcsináltam az ágyamat. Igaz ennek már 7-8 éve.

Ezekért a gyári szupermatracokért nem adnék egy forintot sem. A gyerekek 160 ezret öltek bele a matracba és sokat panaszkodnak rá!

2016. nov. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"A gyerekek 160 ezret öltek bele a matracba és sokat panaszkodnak rá!"


Ezt szeretném elkerülni.


Gondoltam rá, hogy magam csinálom meg, de az alapanyag drágább lenne, mint az ágykeret, amit kinéztem.

Köszönöm a választ!

2016. nov. 21. 17:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Vettünk már 25 ezres matracot, rugósat, iszony rossz volt. Egy darabig bírtuk, mert muszáj volt. Most egy drága matracunk van, sajnos ezen is van, hogy megfájdul derekam, hátam (hajlamom van rá), de az előzőnél mindenképpen jobb. Rugós matracot biztos, hogy többet nem vennék. De őszintén szólva, ennyi pénzért (100 fölött) többet vártam volna. Sajnos nehéz megtalálni az ideálisat, főleg, ha az embernek eleve van problémája, és nem full egészségesen keres megfelelőt. :(
2016. nov. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg összességében (átlagosan) jobbak, de a legtöbb embernek nincs rá fél milliója, hogy a 10.-ben ezt meg is találja.
2016. nov. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Biztos van valahol a közeledben olyan üzlet, ahol a szívacsot méretre szabják! Ott helyben ki is tudod próbálni a szivacs minőségét, mert van belőle lágyabb, és feszesebb, aztán rugalmasabb is. Ezer féle szivacs létezik.

Na már most, én miért adjak százezrekkel többet, csak azért mert be van a szivacs huzatolva? Jó, a huzat sem mindegy hogy milyen, de nekem megfelel a fehér lepedő amivel letakarom a szivacsot, és arra fekszem rá.

A 10-15 centis szivacs négyzetméter ára 5- és 15 ezer között van. Az OSb lapot 3-4 ezer ért meg lehet venni az OBI ban, és ingyen méretre is szabják. de azt hiszem kettő táblát vettem, mert az én ágyam kétszemélyes.

2016. nov. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szerintem van értelme ha a drágaság nem a márka miatt van, hanem az alapanyag minősége miatt. Sajnos a sok kamu marketing elnyomja az igazi minőségi matracgyártókat és a legtöbb matracos bármit elad bárkinek. Fel sem mérik hogy egyáltalán jó-e a vásárlónak amit vásárol.Rengetegen vagyunk akinek mondjuk egy kemény matrac lenne megfelelő egészségileg de mégis egy jól irányzott marketing reklám miatt megvett egy drága vagy nem drága matracot csak mert eladta neki a reklám.Majd panaszkodik hogy rossz a matrac.

A hátfájás pedig nem mindig a matrac miatt van,csak este jön ki mikor megpihen a gerinc,ezért azt hisszük hogy attól van, mivel nem mindig/mindennap érezzük.

Elég elferdített ez a matrac ügy...:)

És IGEN, egy őszinte matracgyártó vagyok,nem reklámozás céljából írtam.Nem is írok nevet.

2016. nov. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!