Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha gyerekkoromban kaptam...

Ha gyerekkoromban kaptam tetanusz oltást, akkor szükséges beadatni mondjuk 20 év múlva?

Figyelt kérdés

2016. nov. 27. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
igen, a tetanuszt frissiteni kellene.
2016. nov. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha megsérülsz komolyabban, akkor igen ismételni kell. Egyébként indok nélkül nem szokták beadni.
2016. nov. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nagyon régóta (a II. VH utántól) mindenki megkapja az alapimmunizálást. Ez egy életre szól. Sérülés esetén azonban nem árt egy un. emlékeztető oltást kapni, ami felfrissíti a szervezet emlékezetét a védekezésre.
2016. nov. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja és a rozsdához semmi köze a tetanusznak!
2016. nov. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Terhesség miatt szeretnék beadni. Fájdalmas? Illetve feltétlen szükség van rá?
2016. nov. 28. 20:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Terhesség miatt nem kell beadatni, csak komolyabb sérülés esetén, de azt hiszem nem is adják be indok nélkül, mert amúgy ingyenes. Egyáltalán nem fáj, olyan, mint bármelyik másik injekció, és 5 évente elég beadni akkor is, ha komoly sérülés ér.
2016. dec. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Psycho ***** válasza:

Én is 5 évre emlékszem. Amikor életemben először megkaptam (és utoljára) akkor a doki azt kérdezte meg, hogy "az elmúlt 5 évben volt-e tetanuszom?"

De egyébként én sem hallottam olyanról, hogy terhesség miatt adnának. Maga a szuri egyébként egyáltalán nem volt rosszabb, mint bármi egyéb injekció, mosolyogtam is rajta, hogy ez a nagy hírhedt tetanusz? Aztán másnaptól lett rosszabb, néhány napig azt a karomat váll fölé nem tudtam emelni mert fájt. De túl lehet élni.

2016. dec. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kb 5-6 alkalommal kaptam, és mindig farba, és sosem fájt.
2016. dec. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!