Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Mennyire fáj a tetanusz...

Mennyire fáj a tetanusz oltás? Szükséges ez nekem?

Figyelt kérdés
2 éve üveg vágta meg a kezem, egy szilánk benne is maradt, de könnyen ki tudtam szedni. Nem mentem vele orvoshoz, hamar be is gyógyult. Majd nemrég, terhelés hatására, bedagadt, belilult és észre vettem hogy maradt ott egy szilánk. Most került ki onnan, és az orvos elküldött tetanuszra. Nem szeretnék, viszont menni, mivel félek tőle, azt mondják, fáj. Ezen kívül amikor először megvágtam sem kaptam tetanuszt és semmi bajom nem lett, ráadásul most orvos szedte ki a szilánkot, steril eszközökkel, nem én magamnak. Szerintetek, muszáj elmennem? Nem csak a rozsdás, sáros sérülések után kell?
2014. febr. 6. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha meg vérmérgezést kapsz, akkor k.urvára fájni fog. Mit parázol egy szuritól?
2014. febr. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem fáj a szuri jobban, mint bármelyik védőoltásnál mondjuk. Utána fáj kicsit a helye...például ülésnél, fekvésnél ilyesmi. De semmi komoly!
2014. febr. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én a fenekembe kaptam, meg sem éreztem, olyan jól adta be a nővér.
2014. febr. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!