Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet, hogy ilyen...

Mitől lehet, hogy ilyen gyorsan lefogytam 4 kg-t? Valami bajom van? 14L

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, és a hétvégén (pontosabban vasárnap) elkezdtem tornázni (hasizom gyakorlatok, fenék gyakorlatok stb.) Naponta tornáztam 30 percet. Minden nap néztem, hogy hány kg vagyok, és 54-ről indultam, aztán jött 51, majd most ma reggel 50 voltam. Ez megrémít, mert csak 4 napja csinálom, és egyáltalán nem koplalok. Háromszor étkezem. Reggel eszek banánt, vagy joghurtot, ebédre levest, vacsorára meg kenyeret. Néha becsusszant ez alatt a pár nap alatt kakaós csiga, meg Fronetti is, tehát egyáltalán nem éheztettem magam.. Mégis 50 kg vagyok:( (ennek persze örülnék, ha nem 4 nap alatt "sikerült" volna ez) Gondoltam arra is, hogy a mérleg rossz, de fokozatosan mentek le a kilóg, meg nem hinném, hogy ez a fajta mérleg annyira el tudna romolni. [link] Szerintetek mi bajom lehet? Vagy ez normális? Lehetséges, hogy ilyen hamar "fogyjak"?

(Amúgy a tornával nem a fogyás volt a célom, csak a formásodás...Szóval nem volt rajtam felesleg. Max 1-2 kiló.)



2016. dec. 1. 08:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kell megijedni, ennek a 4 kg-nak nagy része a szövetekben raktározott víz volt, és ez a mozgástól ment le. Ez csak jó dolog, mert ugyan nem tényleges fogyás, viszont a szervezetednek jobb, ha nem vizes.


Ha a programot tovább csinálod, akkor ez a gyors súlycsökkenés meg fog állni és csak mérsékeltem csökken - ha egyáltalán csökken -, mert ha nem használsz el több kalóriát, mint amennyit beviszel, akkor nem fogysz és ha erösítesz, akkor izmot építesz fel, ami nehezemm azonos térfogat mellett, mint a zsír.

Javaslom, kezdd el a körméreteidet figyelni (derék, csípö, mell, kar, comb), mert ezzel sokkal jobban észrevehetö az alakformálás, mint a mérleggel.

2016. dec. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1-2 kilót simán csalhat a mérleg.

1-2 kilót simán ingadozik a súly, ami nem fogyás/hízás.

Egyébként pedig koplalsz. Egy babán, leves, és estére valaki kis szilárd étel, egyáltalán nem kielégítő táplálkozás. Konkrétan szinte semmi.

2016. dec. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az biztos hogy nem az edzéstől fogytál annyit,túl kevés az eltelt idő.Nem mindegy az hogy mennyi ruha,cipő van rajtad vagy pl.evés előtt vagy után,vagy pl.vécézés után méred magad.
2016. dec. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:) Remélem tényleg nincs baj:)

Egyébként én egyáltalán nem érzem ezt koplalásnak. Soha nem szoktam éhezni, mert mindig eszem, ha kell. Bár, lehet tényleg nem eszek túl sokat.

2016. dec. 1. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!