Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen hatással van a testre...

Milyen hatással van a testre a nagy súlyok emelgetése?

Figyelt kérdés

Súlyzók pl.

Milyen kedvező és hátrányos hatása van a szervezetre nézve súlyzós edzésnek? Főleg a nagy nehéz súlyok, terhek emelgetése.

Nem 300 kilókra kell gondolni



2016. dec. 1. 11:52
 1/3 VariGyapi válasza:
Nemes egyszerűséggel tönkreteszed az izületeidet. Ha csinálod mindenképpen szükséged lesz étrendkiegészítőkre, izületvédőkre.
2016. dec. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Megfelelő feltételek esetén ugyebár izmosodik az ember, mert terhelést kapnak az izmok, ezért csináljuk (bár az én súlyaim még picik, de hozzám illők)... Fel is pezsdíti a testet az ilyesmi, de ide szakember kellene, én csak azt tudom, hogy erőforrásigényük megnő, az anyagcserét képes megdobni, s persze ki kell javítani a mikroszakadásokat, de ez már megint az izmosodás története.

Különösebb hátránnyal nem jár, ha az ember jól csinálja s nem viszi túlzásba. Nyilván terheli pl. az ízületeket és ki tudja még, mit, de épeszű keretek között ebből nem lesz gond. Egy profi erőemelőnél már vannak kockázatok, de bizonyos sport ezzel jár. Jó, hobbi testépítő is magára ejthet egy súlyt vagy meghúzhatja magát, de most arról beszélek, hogy egy szinten túl a legtökéletesebb helyzetben is megjelenik a nem elhanyagolható kockázat, pusztán az emberi testnek extrém nagy terhelés miatt.

Ha rosszul csinálja az ember, akkor pedig viszonylag kis súlyokkal is tönkre lehet tenni pl. a derekat.

2016. dec. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Állítólag van tanulmány arról,hogy a futók térde rosszabb állapotban van, mint a súlyemelőké !

Minden sportban van kockázat és sérülésveszély !!

Tudtommal pl a csontsűrűség megtartást jobban segíti, mint az úszás.

Akár még növelheti is.

2016. dec. 1. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!