Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az mennyire egészséges, ha...

Az mennyire egészséges, ha valakit beszéltetnek, miközben alszik?

Figyelt kérdés
Amikor a barátomnál alszom, sokszor meséli, hogy miket magyarázott nekem, miközben aludtam és arra miket válaszoltam. Felmerült bennem, hogy ettől lehet hogy nem alszom ki magam rendesen. A múltkor pedig arra ébredtem, hogy nincs rajtam ruha, mert levetkőztetett, miközben aludtam és úgy simogatott. Ez nem rossz nekem olyan szempontból, hogy hiába alszom, de a tudatalattim azért ébren van?

2016. dec. 13. 07:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, de az elég gáz, hogy levetkőztet alvás közben akaratod ellenére.
2016. dec. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Velem is előfordult már. Beszélj vele hogy neked jobban esik ha inkább felkelt és úgy akar tőled valamit
2016. dec. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Metionin ***** válasza:
100%

Nekem ez annyira szemétségnek tűnik, amikor a kszolgáltatott, alvó embert zaklatják. Főleg ha a barátod csinálja, aki elméletileg szeret. Mi az hogy levetkőztet miközben alszol? Mint egy bábut, amivel azt csinál amit akar. És az is hasonló, amikor beszéltet a tudtodon kívül. Az ember azért alszik, hogy pihenjen, hogy a szervezete töltekezzen, felkészüljön a következő ébrenlétre. Ilyenkor békén kell hagyni, nem beszéltetni, pláne nem vetkőztetni meg simogatni.

Igazat megvallva engem az bosszantana legkevésbé, hogy nem alszom ki magam emiatt. Számomra ez annyira megalázó lenne, hogy minden bizonnyal balhét vernék ki. Bár saját szemszögből elképzelni nem tudom, lévén olyan éberen alstom, hogy ha valaki hangosat lélegzik, arra felébredek.

Viszont van olyan haverom, aki így alszik, kb. ha lecsukta a szemét, 5 másodperc múlva a házból is ki lehetne vinni, nem ébredne fel. De rendkívül aljas dolognak érezném, ha ilyen állapotában próbálnám pl. beszélgetésre bírni vagy poénból átvinni valahová. A tesóm pedig alvajáró, néha csak felül az ágyban és közöl valamit, ilynkor vele lehet beszélgetni de nem erőltetem, csak ha valamit többször ismétel és nem alszik vissza míg nem válaszolnak neki.

2016. dec. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
43%
Jelentkezz a Guiness rekordok könyvébe, mint az első alvó ember, akivel beszélgetni lehet alvás közben.
2016. dec. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!