Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Spinális érzéstelenítés utáni...

Spinális érzéstelenítés utáni fejfájás csökkentésére, elmulasztására mit érdemes szedni, csinálni?

Figyelt kérdés

Pénteken műtöttek vesekővel, gerincbe szúrt érzéstelenítéssel. Nagyon nehezen tudták beadni az érzéstelenítőt, a doktornő szerint "nagyon vastag volt a hátizom", és nem bírta átszúrni. Emiatt sokszor próbálta beszúrni, és végül a legvastagabb tűvel sikerült neki (ezt ő mondta). A kötelező fekvés után fél nappal kezdődött a fejfájásom, és nem nagyon akar kiszűnni. Emellett a hátizmaim is nagyon fájnak, a két lapocka között kezdődött, ma már a nykamnál és a vállamnál fájnak nagyon az izmok. Ha fekszem, akkor nem, vagy alig fáj a fejem, de ha felkelek, akkor rettenetesen lüktet. Már itthon vagyok, a műtét amúgy jól sikerült.


Az lenne a kérdésem, hogy van-e valami reményem, hogy hamarosan enyhül a fejfájás, vagy érdemes-e valamilyen fájdalomcsillapítót beszednem? Nagyon nehéz így, ráadásul 2 pici gyermekem van, akiket addig nem merek hazahozatni anyukáméktól ameddig nem leszek kicsit jobban.

Nagyon köszönöm előre is ha valaki tud segíteni!


2010. máj. 3. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Azt gondolom, hogy a leírt izomfájdalmaid önmagukban is okozhatnak fejfájást. Az izomfeszültség a fejfájásnak egy igen gyakori oka (ha szoktad nézni a tévéreklámokat, az egyik fejfájás elleni gyógyszer reklámjában is ezt emelik ki).

Tehát jó esélyt látok rá, hogy egy alapos nyak-vállövi masszázs elmúlasztaná az összes izomfájdalmaddal együtt a fejfájást is.

Azonban ennyi idővel a műtét után csak a kezelőorvos kifejezett engedélyével szabad masszírozni! Tehát ha az orvos hozzájárul, akkor szívesen segítek.


Gyógymasszőr

2010. máj. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
az agyvíznek pár napba telik pótolni a hiányt(érzéstelenítésnél kiszívnak belőle), ez a hiány pedig rossz fejfájást okoz. pár nap alatt jobb lesz, van akinél több. a masszázs viszont tényleg jó lehet, próbáld ki.
2010. máj. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Pihenj pár napig, és fogyassz sok folyadékot. A spinális érzéstelenítésnél mindig van fejfájás. Ez általában gyógyszerrel nem múlik el, csak akkor lesz jobb, ha már termelődött annyi agyvíz (liquor) amennyi az érzéstelenítésnél kifolyt.
2010. máj. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem 4 nap kellett ahoz hogy megszűnjön a fej és hátfájás a spinál miatt.Addig kínlódtam és feküdtem.Kitartás! :)
2010. máj. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy minimális fejfájásom volt utána,de az egyik szobatársam nagyon rosszul volt tőle, azt mondták neki h napi 2-3 L folyadékot igyon és emelé még kapott 3 alkalommal napi 1,5 L infúziót . Azt is mondták még neki h a koffein jó rá , és ő is azt mondta h használt!
2010. aug. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ezüstliliom válasza:

Tudom, hogy a kérdés régi, de a probléma most is sokakat érinthet, ezért írok.

Engem lágyéksérv miatt műtöttek, gerinctáji érzéstelenítéssel. Másnap reggel, mikor először felkeltem, alig jártam meg a mosdót, elkezdődött ez az iszonyú fejfájás, és 4 napig tartott. Nekem is csak függőleges testhelyzetben fájt a fejem, de akkor olyan nagyon, hogy 5-10 perc után már hányingerem volt és szédültem miatta. Ha erőltettem a fentlevést (mert az orvosok és az ápolók erőltették), akkor még rókáztam is, ami a friss műtéti sebemnek "különösen jót tett". Mindennek ellenére harmadnap haza akartak küldeni, pedig egyedül élek, ha mosdóba menet elájultam volna a fejfájás miatt otthon, akár egy napig sem talált volna rám senki. Amikor mindezt elmondtam az orvosnak, durván letorkolt, mondván: "nem kell ez a hiszti". Fájdalomcsillapítót kaptam a műtéti seb miatt, de az a fejfájásra nem használt, ahogy az sem, amit a kórházban tanácsoltak, hogy igyak sokat. Itthon, mikor rókázva hazajutottam, kínomban bevettem egy Cataflamot, és másnap reggel már alig fájt a fejem.

Azt mondják, az érzéstelenítés után nem lett volna szabad mozgatnom a fejem, de ezt a kórházban "elfelejtették" elmondani. Illetve utánaolvastam a dolognak, és azt írják, akkor fáj így az ember feje az érzéstelenítés után, ha nem csak átszúrják, hanem fel is szakítják azt a hártyát a gerincben (vastag a tű vagy hibázik az altatóorvos), amiből agyvíz szivárog, így csökken a nyomás az agyban. Ezt állítólag "vértapasz" képzésével lehet orvosolni, ami azt jelenti, hogy vesznek tőled egy pici vért, és azt befecskendezik az előző szúrás helyén, hogy megalvadva lezárja a szivárgást.

Nálam szerintem elég lett volna, ha megfelelő fájdalomcsillaptót kapok.:/

2017. okt. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!